Przedszkolaki ze Szczepanowa na "Zielonym Przedszkolu"

wtorek, 19 czerwiec 2018 10:40 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dzieci z Przedszkola Publicznego w Szczepanowie już po raz kolejny udały się na "zielone przedszkole". Tym razem celem podróży okazał się malowniczy Karpacz.

 

Wyjazd odbył się w dniach 28-30 maja.

Przedszkolaki razem ze swoimi paniami: Katarzyną Rząsą, Katarzyną Pałasiewicz oraz Aleksandrą Szynal odwiedziły Cyrkland w Miłkowie, gdzie podziwiały sztuczki magika oraz występy akrobatyczne. Drugiego dnia odwiedziliśmy Sudecką Zagrodę Edukacyjną w Dobkowie składającą się z kilku różnych pomieszczeń. Sala ziemi to interaktywna makieta rzeki, która pozwoliła zamoczyć ręce w wodzie i samodzielnie wywołać powódź! Tutaj dzieci odnalazły też kolekcję skał i minerałów regionu. W sali wulkanów mogliśmy zajrzeć do wnętrza każdego z nich i zrozumieć, jak powstają i jak przebiegają ich erupcje. Sala Trzęsienia Ziemi to miejsce, gdzie mogliśmy doświadczyć prawdziwego trzęsienia ziemi na największej w Polsce platformie symulującej.

Nauczycielki, oprócz dwóch głównych atrakcji, starały się zapewniać dzieciom różnego rodzaju zajęcia, takie jak: zwiedzanie Muzeum Zabawek, Muzeum Minerałów, spacery górskimi szlakami czy pyszne lody. Każdy wyjazd na zielone przedszkole stanowi nie lada wyzwanie dla dzieci jak i nauczycieli, jednak całkiem śmiało możemy stwierdzić, że nasze pociechy spisały się na medal.

Korzystając z możliwości pragniemy podziękować Burmistrzowi Panu Adamowi Rucińskiemu, który po raz kolejny umożliwił nam przejazd busem należącym do Gminy Środa Śląska, dzięki czemu nasza wycieczka przebiegała bezpiecznie i bez zakłóceń.

(kp) fot. organizator

 

szcz1

 

Ostatnio zmieniany czwartek, 21 czerwiec 2018 02:50

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież