Przekazanie sztandaru dla OSP Głoska

wtorek, 11 wrzesień 2018 08:15 Dział: Miękinia
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

8 września był dniem szczególnym dla strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Głosce.

O godzinie 14:00 jednostki OSP, wraz z delegacjami sztandarowymi z terenu gminy Miękinia przybyły na mszę św. do kościoła p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Głosce, gdzie ks. kapelan Piotr Zborowski modlił się za wszystkich strażaków, którzy swoją dobroczynnością poświęcają własne życie za innych, ich rodziny oraz zmarłych strażaków. Poświecił również sztandar, który miał zostać niebawem powierzony druhom z Głoski.

Po mszy św. strażacy, wraz z zaproszonymi gośćmi, udali się na plac w pobliżu świetlicy wiejskiej, gdzie odbył się uroczysty apel, przekazanie sztandaru ufundowanego przez gminę Miękinia oraz wręczenie oznaczeń.

Podczas uroczystości fundatorzy, zostali zaproszeni do wbicia pamiątkowych gwoździ w drzewce sztandaru. Następnie sztandar przekazano strażakom ochotnikom z przesłaniem: „Strzeżcie honoru tego sztandaru jak źrenicy oka”.

Po uroczystej prezentacji sztandaru wręczono odznaczenia:

  • Złoty Znak Związku otrzymał Kazimierz Wielgus 
  • Złoty Medal „Za zasługi dla Pożarnictwa” otrzymał Stanisław Ziejka
  • Odznakę „Strażak Wzorowy” otrzymali Jerzy Haczkiewicz o Albert Mucha
  • Odznaki „Za wysługę lat” otrzymali strażacy OSP Głoska i OSP Miękinia.

Gratulujemy uhonorowanym i strażakom z Głoski nadania sztandaru oraz dziękujemy za ofiarną służbę.

(kb) fot. kb

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany wtorek, 11 wrzesień 2018 14:53

Komentarze  

Permalink 0 Maszka
Jeśli chodzi o naszych strażaków to należy im się szacunek za ich ciężką pracę. Zwłaszcza w wakacje pracy im nie brakowało bo jak nie pożar to wypadek i tak w kółko.
2018-09-11 10:09 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież