Przewoźnik z Malczyc: Bez dopłat nie damy rady!

czwartek, 08 listopad 2018 14:49 Dział: Malczyce
Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Publikacja, w której Urząd Gminy Malczyce informuje, że pomimo negatywnej opinii wójta przewoźnicy radykalnie zmienili harmonogramy przewozu osób, wywołała burzę komentarzy i artykułów na ten temat.

Jak wiemy, obecnie trwają rozmowy z firmami oferującymi przewóz osób, mające na celu poprawę komunikacji na terenie gminy Malczyce.

4.10.2018 r. do Urzędu Gminy Malczyce wpłynęło pismo od właścicieli firm przewozowych kierowane do wójta Piotra Frankowskiego. Dokument zawiera prośbę o udzielenie dopłaty do coraz mniej rentownych przewozów.

- Wprowadzenie Średzkiej Komunikacji Publicznej bezpośrednio w nasze godziny odjazdów, realizując przewozy w miejscowościach Jastrzębce, Wrocisławice, Bukówek, Ciechów, znacząco zmniejszyły ilość osób korzystających z naszych usług. Wnioskujemy o dopłatę w wysokości po 3000 zł miesięcznie na jedną firmę transportową od listopada 2018 r. W razie nie podjęcia rozmów na w/w temat jesteśmy zmuszeni z dniem 1.11.2018 r. zawiesić prowadzenie przewozów na terenie gminy Malczyce lub bardzo ograniczyć kursy do tych które są dochodowe - czytamy w dokumencie.  

Zdaniem przewoźnika...

Na rozmowę z nami zdecydował się jeden z właścicieli firm przewozowych. Pan Stefan Ślusarski wyjaśnia, dlaczego owa zmiana została wprowadzona.

- Prowadzę transport publiczny na terenie gminy Malczyce i gminy Środa Śląska z Panem Kazimierzem Słobodzianem. Mamy ustalone linie, które obsługujemy na przemian. Na rozkładach są informacje o tym, który przewoźnik jedzie trasą w danym dniu. To są głównie informacje dla starostwa, dlatego dziwią nas niejasności z tym związane wśród pasażerów  – tłumaczy pan Ślusarski.

Przewoźnik twierdzi, że w ostatnim czasie na obydwu trasach znacząco zmniejsza się ilość osób, które korzystają z usług jego firmy i pana Słobodziana.

- Przyczyną jest także m.in. łatwość dostępu do samochodów. Uczniowie klas trzecich szkół ponadgimnazjalnych w większości posiadają prawo jazdy, więc i oni już również z nami nie jeżdżą. Trasy, na których jeździmy dają łącznie około 300 km, a średnia utargu to jest 1,30 zł 1,70 zł. To jest zbyt mało, żeby utrzymać firmę, odnowić sprzęt. Dlatego postanowiliśmy zwrócić się z w/w pismem do Urzędu Gminy o dofinansowanie – wyjaśnia właściciel firmy przewozowej.

Jaki był cel?

- Wójt po rozpatrzeniu pisma, nie wiem jaki miał cel, ale zaprosił nas na rozmowy w dwóch innych terminach. Według mnie jest to bardzo niesprawiedliwe, bo pismo jest złożone od dwóch firm, a nie od jednej. Wójt poprosił mnie o przedstawienie finansów z ubiegłych lat. Ale czy w interesie wójta jest „zaglądanie” w budżet firmy? To jest firma prywatna i sama się finansuje, jednak w związku z powstającymi problemami, zwróciliśmy się wójta o dofinansowanie. Zmniejszyliśmy ilość kursów. Według mnie jest to wystarczająca ilość, bo i tak nie ma kogo wozić – dodaje S. Ślusarski.

Inne gminy dopłacają

Zdaniem naszego rozmówcy pozostałe gminy w naszym powiecie wspierają przewozy osób, gmina Kostomłoty - 2. 80 zł/km, gmina Miękinia - 5.80 zł/km, Środa Śląska około 4,50 zł/km.

W chwili obecnej, jestem jak najbardziej za ogłoszonym przez wójta przetargiem na komunikację gminą i kiedy zgłoszą się firmy, zobaczymy jakie przyniesie to efekty - podkreśla S. Ślusarski.

Na koniec chcielibyśmy dodać, w związku z pojawiającymi się komentarzami o złym stanie busów przewozowych, że ich wygląd zewnętrzny oraz wewnętrzny jest odpowiedni.

  • (kb) fot. kb
Ostatnio zmieniany wtorek, 13 listopad 2018 10:05

Komentarze  

Permalink +6 Ankieta
Hej wpadłem na pomysł zrobienia ankiety. Zawsze mnie zastanawiało jak można jeździć w tych karakanach zielonych. Mi by było wstyd normalnie. Głosujemy +1 (łapka w górę) za wstydzę się jeździć w zielonych busach w szczególności jak jadę sam . -1 (łapka w dół) za a niech sąsiedzi widzą że się wożę po mieście. Co tam będę chodził spacerkiem do biedry
2018-11-11 21:08 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -7 Zibi
Pogadaj dalej tym co masz jedyne co twoje to idiotyzm w takim razie
2018-11-12 01:01 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -6 ANIA
Ty widocznie tylko na sosne narzekać nie będziesz... Zawsze możesz wykorzystać polimer na piętach flejo
2018-11-12 01:05 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +5 Anki-eter
Oj tam Anka po co siać w eter taka nienawiść.. Na boso to dopiero by wyprawa była. 8)
2018-11-12 06:37 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +5 O2
Ja pierdykam mam uczulenie na sosnę :-x
2018-11-12 11:10 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +5 Ok
A ile Ci Panowie płacą miesięcznie gminie za każdy zarejestrowany autobus na poruszanie się po tych dziurawych drogach? Jak komunikacja średzka by tu miała wejść to przestają te skladki płacić. Ciekaw jestem ile to miesięcznie zł mniej. A jak przyjdzie zewnętrzny przewoźnik to on będzie płacił podatki w swojej gminie. Mhm. Mam nadzieję że w urzędzie policzą to wszystko sobie.
2018-11-11 12:46 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 Adam
Cytuję Uczeń:
Ślusarz to urządzenie wielofunkcyjne kierowca złodziej i lep na muchy :D
jeden z tych Panów ma porejstrowane auta w innej gminie po za tym dotacje nie sprawią że ludzie zaczną jezdzoć
2018-11-11 17:43 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -5 Cieślik
Ślusarski sam płacił moim znajomym za wystawianie biletów wiem to od znajomych... a moja praca i zajęcie niech cię nie obchodzi! Zobowiązania wobec gminy wypełniam i dotacji nie otrzymuje nie jestem komuchem jak przewoźnicy
2018-11-12 00:48 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +5 Lessek
Nie napisałeś czym się zajmujesz to nawet nie wtrącaj się bo zamęt siejesz. I tak każdy swoje zobowiązania (na wywóz śmieci) wobec gminy spełnia.
2018-11-12 06:47 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +3 Jan Brzechwa
No pod domem nowe samochody, jachty, wycieczki egzotyczne syna a tutaj trzeba dotować to są jakieś jaja...
2018-11-11 01:54 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -1 Gru
Syn to inna opowieść, dziwne jest to że z wyrokiem dostał urząd w Środzie w UM i ŚKP... Ciekawe gdzie zapłacił ten pijacki ryj wypadkowy Ruciński wstydź się za mega patole w swoim pełnomocnictwie
2018-11-12 00:52 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +3 Lessek
Pod którymś artykułem ktoś już pisal jakie to orły w urzędzie zasiadają. Okazuje się że sami znaffcy tematu transportu publicznego. :lol:
2018-11-12 06:50 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 Cieślik
Zarabiam 2400 w systemie na 3 zmiany sam dojeżdżam do pracy po odliczeniu kosztów paliwa zostaje mi 1900 zł dlaczego nikt mnie nie dotuje? Dotacja 6 tys to 1200 litrów paliwa na miesiąc. Spalanie 12 l na 100 km to 10 tys km przebiegu miesięcznie. To jest kpina z podatnika i ludzi pracujących i utrzymujących tak naprawdę ten bajzel. No dobra ale w ich oczach jestem tłuszczą... Jeżeli to przejdzie będzie to jawna niesprawiedliwość
2018-11-11 01:45 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +2 Pasazer
A napisz czym się zajmujesz jeszcze. W szczególności czy twoja praca jest krytyczna dla pewnej grupy osób oraz czy zbiega się z obowiązkami gminy. Zrobimy analizę
2018-11-11 11:34 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +5 Pasazer
Jechałem raz tym wynalazkiem średzkim i czułem się jak papież w papamobilu. :D :lol: :D nawet miałem odruch pozdrawiania przechodniów. Ciekawe doświadczenie . Hahaha
2018-11-10 21:22 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +13 Mieszkaniec
Jak nie pasuje to zamknąć interes i pracować na strefie jak normalny człowiek! A nie z moich ciężko wypracowanych podatków dotować pasożyta!
2018-11-10 12:27 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +9 Lekarz
Dotacje to leczenie bólu nie przyczyny choroby. Spójrzcie jak działa NFZ :D
2018-11-10 12:06 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +22 Greg
Dotacje to choroba sama w sobie. Mechanizm dotacji w założeniu ma pobudzać gospodarkę jednakże w rękach niewykfalikowanych urzędników sprowadza nieszczęście. Chcialbym aby zdotowana komunikacja średzka została prześwietlona należycie i wyniki finansowe upublicznione. Moze się mylę ale widzę że te busy jeżdżą zwyczajnie puste . Czy to na siebie jakkolwiek zarabia? O co tu chodzi?
2018-11-10 20:28 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +6 mateusz
Pisałem to pod innym artykułem ale pozwolę sobie powtórzyć raz jeszcze. To są małe firmy wręcz jednoosobowe. Ci Panowie chcą jeszcze popracować i nie potrzebują wiele. Zaledwie 3000 zł aby to wszystko było rentowne. Jeśli nie oni to kto? Komunikacja średzka i opłacanie śkp i kierowców? Inna firma? Nikt nie przyjdzie na tę linię ponieważ już teraz jeździ mało osób. Pomyślcie co się stanie jak skończą się dotacje z unii. Żyjecie tu i teraz. cieszycie się, że przejazdy są prawie darmowe ale tak nie będzie wiecznie. Skończą się dotacje będziemy wszyscy w podatkach płacić za utrzymanie śkp. Rok temu jak były mrozy te auta nie wyjechały na ulicę bo nie mają ogrzewania. To wszystko jest nieprzemyślane. Zobaczycie, że wszyscy będziemy jeszcze tęsknić za tym co było. Jestem za tym aby wprowadzać zmiany ale w rozsądny sposób. Włodarze nie raz pokazali jak krótkowzroczne są ich decyzje. Potrzebujemy działań które są prawidłowo planowane na wiele kolejnych lat wprzód. Powinniśmy żądać aby decyzje podejmowane przez urzędy były rzetelnie zaplanowane i wyjaśnione.
2018-11-09 18:23 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +10 MAL
To lepiej żeby Malczyce już teraz płaciły w podatkach za transport dla 20 albo 30 osób... Skoro środa zniszczyła rynek to niech teraz im dopłaca albo niech wyjdzie naprzeciw oczekiwaniom tej grupie osób i zapewni transport. Może tak dotować każdemu starszemu Panowi z działalnością gospodarczą miejsce pracy? Po 3 tysiące a co tam! To jest właśnie wzór myślenia "tu i teraz" !
2018-11-09 19:48 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 mateusz
Tu i teraz znaleźliśmy się z powodu urzędników którzy wprowadzili komunikację średzką i spowodowali usunięcie wielu kursów/przewoźników w ościennych gminach. Teraz jako bogatsza gmina być może powinna zapewnić finansową stabilność takim podmiotom. Obawiam się jednak, że w tym wszystkim zwyczajnie chodzi o dobicie właśnie takich lokalnych przewoźników. Bardzo chciałbym się mylić. Jednakże na tę chwilę tak to wygląda. Lokalni przewoźnicy odchodzą. Zobaczymy jak długo będzie funkcjonować komunikacja średzka. Jakie są plany na nią po ustąpieniu dotacji. I jeszcze jedno. Kiedyś jak nie było czegoś takiego jak dotacje a na rynek wchodziła firma która miała pieniądze to ta firma włąsnym majątkiem gwarantowała stabilność. Teraz tymi dotacjami rozwala się wszystko bo nie ma zwyczajnie osób odpowiedzialnych za podejmowane decyzje. Komunikacja średzka funkcjonuje już około roku. Bardzo chciałbym zobaczyć bilans zysków i strat od rozpoczęcia jej wprowadzenia. To się ludziom zwyczajnie należy
2018-11-09 21:12 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +13 Paweł
Rynek sam znajdzie rozwiązanie wszelkie dotację to socjalistyczny relikt niszczący zdrowe podstawy gospodarki. Idąc takim rozumowaniem dlaczego nie dotować sklepów które słabo przędą? Tu mamy lepszy banał. Na nierentownej Lini dwoje przewoźników... Może dla jednego będzie to rentowe? Pamiętajmy jeszcze ze trasa przez malczyce to nie koniec świata... Są jeszcze linie które Ci przewoźnicy obsługują i nikt przez to na bezrobocie nie pójdzie . A nawet jeśli to w powiecie raczej o pracę nie jest trudno i jako kierowca z pewnością o zatrudnienie nie trzeba się martwić. Dla takiej gminy jak Malczyce te pieniądze w skali np kadencji to około 350 tysięcy które mogą posłużyć się dużo bardziej społeczeństwu poprzez rewitalizacje inwestycje w infrastrikture itd
2018-11-09 22:12 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -2 Greg
Jeden ani drugi sam nie pociągnie tej linii bo musieliby kupić nowe auto i zatrudnić dodatkowego kierowcę. A teraz w tak niestabilnej sytuacji jak jest że średzka komunikacja żaden w to nie wejdzie. Coś wiesz ale brak Ci szerszego spojrzenia na sprawę.
2018-11-10 15:54 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +4 PAWEŁ
Czyli za brak chęci wykazania się przedsiebiorczym podejściem przez te osoby ma płacić podatnik? Może najpierw warto określić ilość osób jaka będzie z tego transportu korzystać? Bo rocznie 72 tysiące to bardzo dużo z takiego budżetu jaki mają Malczyce
2018-11-10 21:35 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 Pasazer
Nie da się tego określić ponieważ na spotkaniach ludzie zapisuja się że będą jeździć a potem okazuje się że wsiada jedna osoba. Doslownie. Właśnie w tym cały pic że tutaj nie ma tak naprawdę wielu osób które potrzebują jeździć autobusami. Żadna zewnętrzna firma nie wejdzie na taki rynek bo są linie gdzieś i dziej bardziej rentowne. Tutaj gmina musi załatwić w ten czy inny sposób transport dla tych ludzi którzy jeszcze potrzebuja tego transportu bo np nie mają własnego samochodu. Albo będzie to rozszerzenie komunikacji średzkiej albo pomoc tym panom którzy przy tej średzkiej konkurencji już nie dają rady . Zresztą tak jak inne firmy transportowe w ościennych gminach. No chyba że wójt znajdzie jednak tego 3 przewoźnika. Tylko pytanie czy tamten się sam utrzyma i jak długo. I co jeśli sam wystąpi o dotacje bo po paru miesiącach stwierdzi że to nie ma sensu bo jego kierowcy zgłaszają problemy zdrowotne spowodowane słuchaniem jęczących ludzi którym wiecznie jest źle.
2018-11-11 11:49 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +3 Pasazer
Acha już widzę jak wchodzi zewnętrzny przewoźnik na ten zdotowany przez śkp teren. Powodzenia. Urzędnicy nawazyli tego piwa to niech go piją teraz.
2018-11-11 12:01 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +3 Zenek
A co ty matka miłosierdzia ŚKP powinna docelowo objąć cały powiat w końcu korzysta na pracownikach całego powiatu a kto chce ten pracuje wiec nie ma co dotować darmo jardów tylko inwestować w rozwój i polepszenie standardu życia na tych terenach
2018-11-10 23:47 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +16 Przewoźnik
Tu chodzi o podatek od taboru samochodowego. Za każde auto płaci się około kilka tysięcy do budżetu gminy. Płaci się tam gdzie się ma meldunek jeżeli jest się właścicielem samochodu. Gminy mają dowolność w ustalaniu tego podatku stąd te patologie. Bardzo możliwe że płaci ten podatek gdzieś indziej. W tym przypadku rażąca jest bezczelność tego człowieka.
2018-11-09 16:21 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -9 iwona
Jeśli obaj Panowie mają działalność zarejestrowaną w Malczycach to nie widzę powodu aby nie dać im dotacji i w ten sposób wesprzeć ich firm a tym samym nas.
2018-11-09 14:15 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -40 Czytajacy
Obaj maja w Malczycach chyba wystarczy popatrzeć na pieczątkę i przeczytać a nie wymyślać. Ktoś napisał bajkę żeby wprowadzić zamęt i jakies problemy robic
2018-11-09 14:34 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +30 iwona
Cytuję Czytajacy:
Obaj maja w Malczycach chyba wystarczy popatrzeć na pieczątkę i przeczytać a nie wymyślać. Ktoś napisał bajkę żeby wprowadzić zamęt i jakies problemy robic


Pieczątka pokazuje miejsce siedziby firmy a nie miejsce gdzie została zarejestrowana. Czy ktoś może zweryfikować te informacje o tym że Pan Ślusarski odprowadza podatki w gminie Udanin? Dobrze byłoby poruszyć ten temat przed uruchomieniem dotacji.
2018-11-09 14:40 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +21 Przemek
Tu chodzi o to gdzie jest zameldowany Pan Ślusarski wystarczy meldunek w Udanin ie i płaci w Udanin ie bo jest taniej. To stary kombinator i tutaj też kombinuje jak wyciągnąć kasę z budżetu. Zanim dotację powinien wykazać straty z pełną transparentnością dochodów. Jeżeli ktoś daje dotacje to z nich będzie się tłumaczył wyborcom. Nie jesteśmy zobligowany do powielania błędów gminy Miękinia dużo od Malczyc bogatszej
2018-11-09 16:09 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -16 Sredzianin
Wczoraj sam jechalem busem co prawda Kazika i byłem jedynym pasażerem. Napisali że zarabiają koło 1,7zl na kilometrze więc to raczej z wszystkimi dopłatami także jakieś chore spekulacje. Ja tam nie wiem gdzie kto ma firmę ale wszystkie busy są na dsr więc to też jakieś chore spekulacje
2018-11-09 10:44 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +15 Adrian
Średzian- Udanin w jakim jest powiecie? Też ma DSR. Kwestia poruszana kiedyś na radzie gminy Malczyce, gdzie ten roszczeniowiec blokował całą ulicę swoim gractwem.
Trzeba było dopłacić Kazikowi ze swojej kieszeni, za te więcej osób aby hajs mu sie zgadzał. Dlaczego mam dopłacać skoro nie korzystam. Pieniądze z podatków nie należą do rodziny Ślusarski!
2018-11-09 12:52 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +10 Przemek
A za bilety miesięczne dla uczniów szkół średnich nie dostaje czasem już dopłat? Te pieniądze w gminie można wykorzystać dużo lepiej.
2018-11-09 09:48 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -12 hiphop
Cytuję Przemek:
A za bilety miesięczne dla uczniów szkół średnich nie dostaje czasem już dopłat? Te pieniądze w gminie można wykorzystać dużo lepiej.

Uczniowie w większości przeszli na komunikacje średzką bo jest prawie darmowa (czytaj zdotowana)
Nie widzisz lasu bo Ci go drzewa zasłaniają. Idź pomyśleć. Wróć jak zmądrzejesz
2018-11-09 13:57 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +6 Przemek
Cytuję hiphop:
Cytuję Przemek:
A za bilety miesięczne dla uczniów szkół średnich nie dostaje czasem już dopłat? Te pieniądze w gminie można wykorzystać dużo lepiej.

Uczniowie w większości przeszli na komunikacje średzką bo jest prawie darmowa (czytaj zdotowana)
Nie widzisz lasu bo Ci go drzewa zasłaniają. Idź pomyśleć. Wróć jak zmądrzejesz

To ty wróć jak zmądrzejesz! To idąc twoim tokiem rozumowania dlaczego Gmina Malczyce ma płacić za ludzi których obsługuje teraz ŚKP i nie są jak mieszkańcami? Dotacje dla uczniów gminy Malczyce są cały czas!
2018-11-10 12:19 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +2 Greg
Co ma piernik do wiatraka. Są bilety miesięczne i jednorazowe.
2018-11-10 16:05 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -1 PAWEŁ
Z pozoru niby nic ale o ile jestem zorientowany to obecny przewoźnicy praktykują wystawianie biletów na osoby które już nie korzystają z transportu i dostają dotację za osoby które z transportu nie korzystają... Miesięcznie niby nic ale weź np x osób razy kilka miesięcy dopłat po 50 procent... I tego nikt nie kontroluje.... A szerszą propagandę że im brakuje nierentowne itd. To są kombinatorzy. Dlatego warto starać się o linię ŚKP na gminę malczyce. A przewoźnikami się nie przejmować bo w powiecie jest dużo wolnych wakatów
2018-11-10 23:42 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +8 Adam
Powiedz mi tylko na jakiej podstawie ma iść z budżetu gminy 72 tys rocznie do prywatnych przedsiębiorców. Może jest za dużo firm w gminie? Może pora wspierać te osoby które mają porejstrowane auta w Malczycach i tu płacą podatek drogowy?
2018-11-09 09:15 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +14 Piotruś
A dlaczego mieszkańcy gminy Malczyce mają dopłacać do działalności zarejestrowanej w innej gminie?! Poza tym niech właściciele wykażą się trochę większą kulturą i dbałością o pasażera!
2018-11-09 08:57 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -10 Klakier
I zaczęły się klakiery z urzędu, wybiła godzina przyjścia do pracy! Adam czy ty nie widzisz różnicy finansowej pomiędzy prawie 5 zł za km a 0,50zl za km? Gdzie do szkoły chodziles? 300km po 4,50 daje dzienna dopłatę 1350zl nie mówmy już o koszcie w całym miesiącu
2018-11-09 08:10 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +9 Adam
Lepiej dogadać się z ŚKP i im dać dotację. Świadczą usługi na wyższym poziomie. Uczmy się na tym co zrobiła Legnica z Prochowicemi. MPK kursuje do Prochowic. Tu jest kwestia tylko 5 miejscowości i ŚKP ma piękne dochodowe kółeczko. Ale nic z tego nie wyjdzie do czasu jak pełnomocnikiem Rucińskiego będzie syn tego przewoźnika M Ślusarski. Rozgrywają transport jak chcą i to oni są odpowiedzialni za niszczenie transportu w Gminie. Dziwne jest to że Burmistrz ŚŚ na to pozwala.
2018-11-09 07:58 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +22 Greg
Na pewno dochodowe to kółeczko twierdzisz? Zdrowo by było jakby przedstawili raporty roczne . Wtedy można mówić czy jest dochodowo
2018-11-10 16:09 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -11 Zaciekawion
Dla śkp każde kółeczko będzie dochodowe bo mają dopłatę do km na tyle wysoka że mogliby bez biletów jeździć czyt. Za darmo więc o czym tu mowa. Świadomie weszli tak w prywaciazy aby ich wykończyć i zmonopolizowac rynek bo nikt inny nie uzyskuje takich doplat potem śkp napisze wniosek że to nie opłacalne i podniesie ceny biletów utrzymując dotacje na tym samym poziomie i nikt z nimi już nie będzie konkurować bo będą sami. Sądzę że firmy prywatne za stawkę 2,50 za kilometr z dotacji woziliby pasażerów za darmo.
2018-11-10 21:03 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +6 PAWEŁ
Cena postępu... Dwa rąbią małpy uciekają w głąb lasu
2018-11-10 21:39 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +4 Adam
Cytuję Greg:
Na pewno dochodowe to kółeczko twierdzisz? Zdrowo by było jakby przedstawili raporty roczne . Wtedy można mówić czy jest dochodowo

Skoro wcześniej prywaciarzom było ok bez dotacji to dla ŚKP byłoby dochodowe, napewno bardziej niż kursy po Środzie należy jednak wspomnieć że busy elektryczne pod względem kosztów eksploatacji wygrywają ze spalinowymi i rentowność może być tu na całkowicie innym poziomie
2018-11-10 21:20 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -8 Zaciekawion
Przecież tutaj nie ma już praktycznie pojazdów elektrycznych, komunikacja ma 3 Ursusy elektryczne, a reszta pojazdów jest spalinowa. I znowu potwierdzam że zawsze będzie dla śkp dochodów bo mają dopłatę do km bardzo ale to bardzo duża. Chciałbym zobaczyć jak dochodowe by ono było jakby dotacje zmniejszyć o połowę czy po 5-6 miesiącach spółka nie ogłosiłaby bankructwa. Jestem pewien że takby było. Bo z płaceniem urzędnikom za kupienie biletu i wszelkimi różnymi machlojkami które nie wychodzą na jaw, wielkim dofinansowaniem spółka przez 9 miesięcy zarobiła 100tys pobierając koło miliona z dotacji. Czyli gdyby ona była na poziomie tej z kostomlot to po tym okresie działalności śkp byłoby zadłużone na 400tys. I koniec kropka. Widać jaka skala niegospodarnosci obowiązuje w tej spółce! Dla przykładu Strzelin który wybrał inna formę stworzenia komunikacji, posiada dużo niższa dotacje (3zl do km) po 4 miesiącach wykazał 230tys zysku. Także u nas w Środzie coś jest nie tak
2018-11-10 22:43 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +3 Śś
Masz rację, ale te dotacje oprócz z gminy idą z UE i o to tu chodzi. Dlatego trzeba to wykorzystać i rozszerzyć działalność o dochodowe trasy aby po ustaniu dotacji zbilansować wpływy przez rentowe trasy a dalej wypełniać statut spółki która ma za zadanie podniesienie jakości standardu życia dla mieszkańców. Lubin ma transport na całe miasto za darmo. Gdyby środa zrobiła taki system na powiat razem z osciennymi gminami to byłby kosmos na skalę całej Polski! - dobra może mnie poniosło ale to byłoby coś!
2018-11-11 00:52 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +15 Przemek
Panie Frankowski mają nierentowne trasy bo jest dwóch przewoźników. Dotować tego który jest zarejestrowany w Malczycach i gdzie płaci podatki.
2018-11-09 07:52 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +27 jakto
Cytuję Przemek:
Panie Frankowski mają nierentowne trasy bo jest dwóch przewoźników. Dotować tego który jest zarejestrowany w Malczycach i gdzie płaci podatki.


A który nie jest zarejestrowany w Malczycach ? Jak nie ma tam firmy to dotacja się mu nie należy!
2018-11-09 14:07 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +18 Adam
Co do Pana Ślusarskiego niech prosi gminę Udanin o dotację gdzie jest zarejestrowany i gdzie płaci podatki! Mam nadzieję że zakończy działalność tych swoich śmierdzących busów i zostanie tylko Pan Kazik. Może niedługo zaczniemy dotować szewców krawców i nie wiem kogo jeszcze. A z tym przewoźnikiem to było pewne że będzie występował o dotację po poprzednich artykułach.
2018-11-09 07:46 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -11 Hejter
Wcześniej hejtowalem ten temat ale chyba temu panu zależy na transporcie mieszkańców bo powiedział że chciałby przetargu w którym nie musiałby wygrać. A komunikacja gminna zapewniła by potrzeby wszystkich ludzi. Chcę dobra dla pasazerow a wysokość dopłaty jaka rzadali była śmieszna i pewnie miała na celu zapewnić byt tych firm a nie zarobek dla niego, tak jak myślałem wczesniej
2018-11-09 06:51 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -14 Lena
no to teraz zobaczymy jak wójt dba o dobro mieszkańców
2018-11-08 21:53 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -3 tuitam
Ci Panowie jeżdżą od wielu lat i codziennie użerają się z lokalną tłuszczą. Często byłem świadkiem jak jedna czy druga pani spokojnie powyżej 100kg wydzierała paszczucha na kierowcę bo to i tamto aż pot leciał jej z nosa :-x

Pozdrawiam i życzę szybkiego rozwiązania sprawy bo naprawdę nie jedna firma by już dawno zwinęła manatki
2018-11-08 21:46 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +6 Mal
Jedyna Tłuszcza z jaką się użerają to ten tłuszcz na włosach ...
2018-11-09 12:39 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -12 hiphop
uderz w dzwon a echo tłuszczę przyniesie :)
2018-11-09 14:02 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +22 hahaha
Cytuję Mal:
Jedyna Tłuszcza z jaką się użerają to ten tłuszcz na włosach ...

Image jednego z Panów pozostawia wiele do życzenia :D
2018-11-09 14:05 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +23 MAL
Centralnie dajcie mu dotację na mydło hahahah
2018-11-09 16:16 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 Mistrzu
Był naskok na przewoźników w poprzednich artykułach teraz oni pokazali realia że stawki kilometrowe maja dużo niższe niż taksówka a jeżdżą autobusami to już nikt nie krytykuje. Do teraz myślałem że dotowanie prywaciazy jest bez sensu teraz zmieniłem zdanie, to ludzie ciężko pracujący którzy dużo poświęcili i jeżeli mówią że potrzebują dotacji to powinniśmy im dać może nie taka jaka ma komunikacja ale z połowę napewno. Wójcie wierzę że zachowasz się odpowiednio bo na nich zawsze można liczyć, za działalność tyłu letnia powinni mieć trochę szacunku od władz a nie tylko naskoki i robienie problemow
2018-11-08 20:55 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +7 szymek
Może zacznijmy dopłacać taksówkarzom?
2018-11-09 12:40 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -2 hiphop
komunikacja średzka (zielonewozy) silnie zdotowana pieniędzmi unijnymi rozwaliła całkowicie transport w ościennych gminach. Teraz te trumienki bez ogrzewania (ciekawe jak t obędzie jak będą mrozy) jeżdżą puste chociaż kierowców trzeba opłacić. eksploatacja też kosztuje. No i się jeszcze okazuje że trzeba dotować istniejących przewoźników :) ale jaja.

A szpitala jak nie było tak nadal nie ma. Za pare lat skończą się dotacje i chyba te zużyte wózki pojadą na Ukraine. ... A przewoźników już nie będzie. Przyjdzie niemiec ze swoim busem. Reszte znacie...
2018-11-08 20:48 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 mateusz
Hehe. Podoba mi się ta nazwa trumienki. Rzeczywiście tak wyglądają.

Nie wiem czy pamiętacie ale rok temu te wózki nie wyjechały na ulice. ...

Swoją drogą ciekawe jak te elektryki sprawdzą się na naszych polskich drogach :)
2018-11-08 22:18 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -12 echo
ludzie! po co się handryczyć nie lepiej sie dogadać .....
2018-11-08 20:03 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -1 Malczyce
Ale wójt Malczyc słynie z manipulacji, tym wygrał wybory. Więc w czym teraz problem? Co chcieliśmy to mamy!
2018-11-08 19:30 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +17 szymek
Polecam maść na powyborczy świąd wiesz już czego.
2018-11-09 12:43 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -5 Mieszkanka
potrzebujemy transportu do pracy i szkół prosimy wójta żeby jakoś to rozwiązał ,jak naszybciej
2018-11-08 16:26 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -4 Psazer
Czyli inne gminy więcej doplacaja niż Ci panowie zarabiają nie ma co się dziwić że chcą dopłat. Niech wójt dorzucić po 1,50 zł do kilometra i napisze im rozkład jazdy i niech jeżdżą i tyle w temacie!
2018-11-08 16:05 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -1 gminny
Skoro inne gminy dopłacają to jaki ma problem nasza??? Nie rozumiem??
2018-11-08 15:48 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -2 Matematyka
20 dni po 300 km daje nam 6 tys km miesięcznie, firmy chciały po 3tys złotych więc ok 0,5zl do km. Redakcjo jeżeli prawdziwe są te dane z innych gmin co trzeba sprawdzić to Frankowski robi jedna wielka głupotę tym że nie chciał im dać! I widać oni nie kręcą po pokazują dokumenty itp a Wojtowi mamy wierzyć wszyscy na slowo
2018-11-08 15:24 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -1 Mis
Wszystkie gminy dają a Malczyce nie dają tylko wymagają i taka jest prawda.
2018-11-08 15:15 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +2 Mis
I wszystko wyjaśnione, biznes mało rentowny aby był opłacalny potrzebna jest dopłata. Wójt nie chce dać i pisze wymysly i jeżeli to jest zdjęcie wnetrza pojazdu tego którym się jeździ to komentatorzy powinni wogle się nie odzywac.
2018-11-08 15:12 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +14 Adrian
Szkoda że nie można umieścić tu zapachu z tego ślicznego busika.
:-x Może dopłatę na mydło dać odrazu?
2018-11-09 12:46 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +7 Uczeń
Ślusarz to urządzenie wielofunkcyjne kierowca złodziej i lep na muchy :D
2018-11-11 01:01 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież