Artykuły wg. daty publikacji (kalendarz).

« Styczeń 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Pułapki w wakacyjnej pracy. Jak w takie "nie wpaść"?

czwartek, 12 lipiec 2018 13:34 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wraz z nadejściem wakacji wiele młodych ludzi - uczniów i studentów, postanowiło "dorobić" sobie, by móc wyjechać na wymarzone wakacje lub kupić coś o czym od dawna marzyli.

 

Pierwsze zarobione pieniądze, to ogromna satysfakcja, jednak należy uważać, by nie wpaść w pułapkę. Wakacyjna praca może oprócz wielu korzyści nieść ze sobą również te mniej przyjemne konsekwencje. 

Na co należy zwrócić uwagę podczas szukania i podejmowania takiej pracy? Jeżeli zamierzamy wyjechać do pracy np. nad morze musimy upewnić się czy pracodawca na pewno oferuje nocleg, czy to my musimy poszukać zakwaterowania. Chyba nikt nie chciałby wylądować z walizką na ulicy przez swoją nieuwagę. 

Warto już na samym początku ustalić z pracodawcą, kiedy otrzymamy nasze wynagrodzenie- wypłaty mogą być codziennie, pod koniec tygodnia lub na sam koniec pracy. Ważne jest też ustalenie stawki i najlepiej, gdyby takie szczegóły były zawarte w umowie. To stanowi gwarancję, że nie zostaniemy oszukani. Nie dajcie się również wykorzystać w kwestii godzin pracy. Ich ilość musi być zgodna z przepisami. 

Praca nie powinna zagrażać naszemu zdrowiu - wybierzmy taką, do której będą dostosowane nasze możliwości. Przez odniesione ewentualne kontuzje może się okazać, że z naszych planów na letni odpoczynek nic nie wyjdzie, a tego przecież nikt by nie chciał. 

Jeżeli rozsądnie podejmiecie pracę z pewnością zarobione przez was samych pieniądze przyniosą wam większą satysfakcję i radość, niż otrzymane od rodziców kieszonkowe :) 

(ml) fot. pixabay / zdj. ilustracyjne

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany wtorek, 17 lipiec 2018 00:10

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież