Radny przeciwny akcji atrażaków?

środa, 14 marzec 2018 19:05
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dzisiaj (14.03.2018) podczas sesji Rady Gminy Udanin, radny Zdzisław Semczuk z Ujazd Górnego wypowiedział swoje zdanie na temat spotu informacyjnego kręconego w ramach akcji strażaków z OSP w Ujeździe Górnym i Czernej pn. „Korytarz życia – Włącz myślenie”.

 

Radny całą akcję, która odbyła się w centrum Ujazdu Górnego 23 lutego nazwał „manewrami”. Według niego tego typu przedsięwzięcia są wielce naganne z tego względu, że służby w danym momencie mogą być potrzebne w innym miejscu.

- Gdyby Radny Semczuk odwiedzał strażaków z Ujazdu Górnego, jakby interesował się akcjami społecznymi (choć jako radny powinien działać ramie w ramie z ludźmi), chciał udzielać pomocy to by wiedział, że podczas kręconego spotu informacyjnego samochody z Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu i Policji z Komendy Wojewódzkiej z Wrocławia były pojazdami nie systemowymi czyli wyłączonymi z dysponowania do akcji, a tylko reprezentacyjnymi. Co do strażaków z Ujazdu Górnego, którzy brali udział w „manewrach” byli oni w pełnej gotowości do podjęcia, każdej akcji ratunkowej, z tego względu, że byli na miejscu i w razie potrzeby zostawili by plan filmowy i pojechali na akcję - mówi Wojciech Sukta.

Dlaczego radny z Ujazdu Górnego w ten sposób komentuje akcję społeczną „Korytarz Życia – Włącz myślenie”? Z barku informacji o całym projekcie radny próbuje wpłynąć na opinię publiczną i pokazać, że działania społeczne, które realizowane są podczas akcji, niepotrzebnie angażują służby, które powinny być zawsze w gotowości do podejmowania akcji ratunkowych.

Proponujemy radnemu Zdzisławowi Semczukowi dowiedzieć się więcej o społecznej pracy strażaków z Ujazdu Górnego, a później odpowiedzialnie komentować akcję, która ma służyć poszkodowanym w wypadkach drogowych i wpływa na realne skrócenie czasu dojazdu służb ratunkowych do miejsca wypadku. Jak wiemy w korkach ich czas się wydłuża, a strażacy walczą o każdą sekundę i ten spot informacyjny ma wpływać na wyobraźnię ludzi.

(ws)

Ostatnio zmieniany czwartek, 22 marzec 2018 18:03

Artykuły powiązane

  • Zapalił się kombajn podczas koszenia przenicy

    Niestety zdarza się, że podczas żniw dochodzi do pożarów pół lub maszyn rolniczych. 16 lipca podczas koszenia pszenicy w miejscowości Jarosław zapalił się kombajn. 

  • Wywrócił się motocyklista, zapalił się kombajn...

    W piątek trzynastego około godziny 14:00 pech spotkał jednego z motocyklistów, który na drodze wojewódzkiej nr 346 pomiędzy miejscowościami Jugowiec, a Kryniczno wywrócił się na plamie oleju.

  • Interwencja Policji i Straży na średzkim osiedlu

    Wczoraj, w godzinach wieczornych, do Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej wpłynęło zgłoszenie o prawdopodobnym zagrożeniu życia lub zdrowia starszej Pani zatrzaśniętej w mieszkaniu przy ul. Legnickiej w Środzie Śląskiej.

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież