Rakoszyce i Kobylniki na dobrej drodze

środa, 25 lipiec 2018 11:32 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął uchwałę ws. listy rankingowej inwestycji w obiekty pełniące funkcje kulturalne.

Do kolejnego etapu oceny przeszły 53 projekty z całego Dolnego Śląska, w tym dwa projekty dot. budowy świetlic wiejskich w gminie Środa Śląska.

W ramach marcowo-kwietniowego naboru, na który dolnośląskie samorządy, z powodu braku ministerialnych rozporządzeń wykonawczych, musiały czekać aż 3 lata, złożono 123 wnioski. Wśród projektów zakwalifikowanych do dalszej oceny znalazły się oba wnioski zgłoszone przez jednostki organizacyjne Gminy Środa Śląska. Wysoko, bo na 17 miejscu uplasował się projekt, którego wnioskodawcą na mocy upoważnienia Rady Miejskiej jest Biblioteka Publiczna w Środzie Śląskiej. Projekt Biblioteki Publicznej dot. budowy Rakoszyckiego Centrum Czytelnictwa i Kultury Lokalnej, otrzymując 26 punktów. Z 22 punktami 50 pozycję na liście rankingowej zajął wniosek Gminy Środa Śląska dotyczący budowy świetlicy wiejskiej w Kobylnikach.

Wnioskowana kwota dotacji unijnych na każdy ze średzkich projektów to 500 tys. zł. Oba projekty są ważne i długo oczekiwane przez mieszkańców. Gmina Środa Śląska od dwóch lat stara się o pozyskanie środków na Rakoszyckie Centrum Czytelnictwa i Kultury Lokalnej, z kolei aplikowanie o środki na świetlicę w Kobylnikach od trzech lat było niemożliwe ze względu na przesuwane kilkukrotnie przez Urząd Marszałkowski terminy naboru wniosków z powodu braku rozporządzeń wykonawczych ze strony Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Na początku 2018 roku to się zmieniło i jest duża szansa, że oba średzkie projekty otrzymają dofinansowanie na budowę nowoczesnych, dobrze wyposażonych obiektów, w których nie tylko będą mogli korzystać mieszkańcy Rakoszyc i Kobylnik, ale odbywać się tam będą odkrywcze i kreatywne zajęcia dla dzieci.

– Za nami ważny krok, jednak trzeba podkreślić, że Urząd Marszałkowski rozpoczyna obecnie drugi etap oceny, który może potrwać około czterech miesięcy. Dopiero po tej ocenie powstanie ostateczna lista beneficjentów, którzy podpiszą umowy i otrzymają dofinansowanie. Jesteśmy dobrej myśli, ponieważ nasze projekty są rzetelnie przygotowane – komentuje Monika Szymanowska z Wydziału Promocji i Rozwoju Gminy Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej.

 (um)

Wizualizacja – świetlica w Kobylnikach (PT w WIN)

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

no taka Ameryka w Kobylnikach moze dożyję

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację