Remonty zabytków z dofinansowaniem

wtorek, 21 sierpień 2018 11:03 Dział: Miękinia
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W tym roku gmina Miękinia przeznaczy ponad 173 tys. zł na wykonanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytkach.

Na terenie gminy znajdują się liczne obiekty ujęte w rejestrze zabytków w Dolnośląskim Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków we Wrocławiu. Na podstawie ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, rokrocznie władze gminy udzielają wsparcia finansowego na ich remont. Dzięki temu udaje się ochronić nasze lokalne dziedzictwo kulturalne i zachować je dla przyszłych pokoleń.

Na majowej i czerwcowej sesji Rada Gminy Miękinia podjęła uchwały o udzieleniu dotacji na łączną wartość 97 746,00 zł. Tym razem dofinansowane zostały prace związane z wykonaniem tynków wewnętrznych i malowaniem ścian w kościele parafialnym pw. Narodzenia NMP w Miękini w wysokości 73 746,00 zł.

To kontynuacja prac rozpoczętych w roku poprzednim, w trakcie których została wymieniona instalacja elektryczna. Dotacja w wysokości 24 000,00 zł trafi do Wilkszyna na wykonanie I etapu prac renowacyjnych zabytkowych organów w kościele pw. Św. Wawrzyńca.

(gm) fot. ug

Proponowane artykuły:

Komentarze  

Permalink 0 Jasio
No tak teraz włodarze gminy starają się wykazać jak mogą bo wybory lada moment. Ciekawe czy po zmianie władz też będą tak sprawnie działać? Oj te wybory powinny być co 2 lata to dostaliby wyborcy wszystko :-)
2018-08-22 11:17 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież