Rodzina nie chciała oddać zwłok - interweniował sołtys

piątek, 13 lipiec 2018 10:42
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kilka dni temu na terenie naszego powiatu miało miejsce niecodzienne zdarzenie. Rodzina zwlekała z przekazaniem zwłok do zakładu pogrzebowego.

 

- Sołtys powiadomił policję o zaistniałej sytuacji, że na terenie jego miejscowości rodzina nie chce oddać zwłok 91-letniej kobiety do zakładu pogrzebowego - mówi mł. asp. Weronika Paczkowska - Marcińczyk, zastępca rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej. 

Kierowniczka Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, w gminie w której miało miejsce zdarzenie poinformowała nas, że rodzina zmarłej otrzymała należytą pomoc oraz o zakończeniu wyjaśnień sprawy. 

Jak stanowi polskie prawo: najpóźniej po upływie 72 godzin od zgonu zwłoki powinny być usunięte z mieszkania w celu pochowania lub, w razie odroczenia terminu pochówku, złożone w domu przedpogrzebowym lub kostnicy, zdaniem policji rodzina nie naruszyła tego terminu.

Co było powodem zwłoki w przekazaniu ciała zmarłej? Tego nie udało nam się dowiedzieć...

(kb) fot. zdj. ilustracyjne

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany piątek, 20 lipiec 2018 20:19

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież