Rodzinny festyn w Przedmościu

czwartek, 04 lipiec 2019 18:56 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W sobotę (29 czerwca) odbył się Festyn Rodzinny w Przedmościu. Pomimo wysokiej temperatury najmłodsi chętnie brali udział w grach i zabawach.

Dzieci uczęszczające na warsztaty kulinarne zorganizowane przez Sołtysa Przedmościa Sabinę Wereszczyńską, przygotowały 15-nasto metrowego szaszłyka, którego można było w częściach zakupić przy stoisku gastronomicznym. W konkursie kulinarnym na najlepsze ciasto Słodki Smak Przedmościa, pod uwagę brane były cztery blachy ciasta. Zwyciężył wypiek pani Małgorzaty Adamko, która otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 100 zł.

Mężczyźni mieli możliwość rywalizacji w zawodach na ślizg, przygotowany przez Ochotniczą Straż Pożarną. Dodatkowo z inicjatywy druha Prezesa Mariusza Nowaka, OSP Brodno przygotowało kurtynę wodną, aby uczestnicy festynu mogli zaznać ochłody.

Różnorodność atrakcji zapewniły przejażdżki samochodami terenowymi Unii Przygody, zamki dmuchane, zumba oraz wieczorna dyskoteka pod chmurką.

– Zabawę uważam za udaną, bawiliśmy się do białego rana – podsumowuje Sabina Wereszczyńska, Sołtys Przedmościa. Serdeczne podziękowania dla sponsorów finansowych i rzeczowych: Stanisława Mroza, Skład Opału Ekogroszek z Komornik, Składbud Środa Śląska, Dom Kultury w Środzie Śląskiej, Osiedlowy s.c. Sklep spożywczy Wołowiec E., Jastrzębska J. z Miękini, PHU Office VM Środa Śląska, Alior Bank – oddział w Środzie Śląskiej, Santander Bank – oddział w Środzie Śląskiej – którzy wykazali się hojnością oraz zaangażowaniem. Dzięki ich wsparciu byliśmy w stanie zrealizować nasze plany – dodaje.

– Festyn rodzinny w Przedmościu to inicjatywa Pani Sołtys i Rady Sołeckiej  – komentuje radny Jarosław Czyrniański. – „Szacun dla nich”, wszystko było dopięte na ostatni guzik. Niewątpliwie największą atrakcją był ślizg, zorganizowany przez OSP Brodno. Goście dopisali, dzieci bawiły się wyśmienicie. – dodaje radny. Najważniejsze jest to, że mieszkańcy byli zadowoleni. Bez wątpienia była to udana impreza. – podsumowuje.

Pieniądze zebrane podczas tej imprezy plenerowej zostaną przekazane na zakup drewnianego domku, aby ulepszyć kompleks rekreacyjno-sportowy we wsi Przedmoście.

(um) / fot. kb i um

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację