Rowerowy Powiat Średzki

czwartek, 20 wrzesień 2018 12:19 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

12 września w Domu Kultury w Środzie Śląskiej odbyła się konferencja podsumowująca  projekt  pn. „Budowa ścieżek rowerowych na szlaku Ślężańskiej Drogi św. Jakuba”, który pozwolił na budowę ścieżek rowerowych Ciechów-Cesarzowice oraz Kostomłoty-Zabłoto.

Konferencję otworzył starosta powiatu Sebastian Burdzy, który przybliżył historię budowy ścieżek rowerowych na obszarze powiatu oraz działania w tym zakresie na najbliższy czas.

Marcin Brzeziński, kierownik wydziału funduszy i promocji, przybliżył zakres projektu pn. „Budowa ścieżek rowerowych na szlaku Ślężańskiej Drogi św. Jakuba”, który poza budową wspomnianych dwóch odcinków zakładał między innymi: wydanie mapy rowerowej, zakup i montaż stacji serwisujących rowery, opracowanie i montaż tablic informacyjnych, a także uruchomienie strony internetowej rowerowy.powiat-sredzki.pl.

Podczas konferencji zaprezentowano też wykłady na temat potencjału turystycznego Powiatu Średzkiego (prelegent: Zbigniew Pilch), prawidłowego korzystania z przyrody (Ewa Smutyło), a także Dolnośląskiej Polityki Rowerowej (Aleksandra Sieradzka-Stasiak) oraz projektu realizowanego przez Gazetę Wyborczą pn. „Rowerownik” (Dominika Czerwińska).

Uczestnicy spotkania poza ciekawymi informacjami otrzymali zestaw gadżetów rowerowych promujących Powiat Średzki, a także korzystanie z tego ekologicznego środka transportu.

(rfp) fot. ers

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany czwartek, 20 wrzesień 2018 12:22

Komentarze  

Permalink +2 kros
Pochwalam, ale czekamy na więcej. Jest Jeszcze sporo miejsc, gdzie aż się proszą o takie inwestycje. Pozdrawiam decydentów - wszystkich! Żeby wzięli to pod uwagę.
2018-09-21 11:12 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +2 Alka
Bardzo się chwali, że powstają nowe ścieżki rowerowe, jest jednak "ale". Szkoda, że nikt o nie później nie dba.
Przykład ścieżki ze Środy Śląskiej do Jastrzębiec. Chaszcze kładą się na ścieżkę, trudno minąć się z pieszymi lub innym rowerem. Przy ogrodzeniu punktu skupu gałęzie drzew uderzających jadących rowerem po głowach.
Taka sama sytuacja jest z pięknymi chodnikami, na których chwasty rozsadzają kostkę - np. w Zaborze, Szczepanowie (odcinek od stacji PKP) itd. Aż żal wydanych pieniędzy...
2018-09-21 09:23 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież