Rowerowy Powiat Średzki

czwartek, 20 wrzesień 2018 12:19 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

12 września w Domu Kultury w Środzie Śląskiej odbyła się konferencja podsumowująca  projekt  pn. „Budowa ścieżek rowerowych na szlaku Ślężańskiej Drogi św. Jakuba”, który pozwolił na budowę ścieżek rowerowych Ciechów-Cesarzowice oraz Kostomłoty-Zabłoto.

Konferencję otworzył starosta powiatu Sebastian Burdzy, który przybliżył historię budowy ścieżek rowerowych na obszarze powiatu oraz działania w tym zakresie na najbliższy czas.

Marcin Brzeziński, kierownik wydziału funduszy i promocji, przybliżył zakres projektu pn. „Budowa ścieżek rowerowych na szlaku Ślężańskiej Drogi św. Jakuba”, który poza budową wspomnianych dwóch odcinków zakładał między innymi: wydanie mapy rowerowej, zakup i montaż stacji serwisujących rowery, opracowanie i montaż tablic informacyjnych, a także uruchomienie strony internetowej rowerowy.powiat-sredzki.pl.

Podczas konferencji zaprezentowano też wykłady na temat potencjału turystycznego Powiatu Średzkiego (prelegent: Zbigniew Pilch), prawidłowego korzystania z przyrody (Ewa Smutyło), a także Dolnośląskiej Polityki Rowerowej (Aleksandra Sieradzka-Stasiak) oraz projektu realizowanego przez Gazetę Wyborczą pn. „Rowerownik” (Dominika Czerwińska).

Uczestnicy spotkania poza ciekawymi informacjami otrzymali zestaw gadżetów rowerowych promujących Powiat Średzki, a także korzystanie z tego ekologicznego środka transportu.

(rfp) fot. ers

Ostatnio zmieniany czwartek, 20 wrzesień 2018 12:22

Komentarze (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Pochwalam, ale czekamy na więcej. Jest Jeszcze sporo miejsc, gdzie aż się proszą o takie inwestycje. Pozdrawiam decydentów - wszystkich! Żeby wzięli to pod uwagę.

This comment was minimized by the moderator on the site

Bardzo się chwali, że powstają nowe ścieżki rowerowe, jest jednak "ale". Szkoda, że nikt o nie później nie dba.
Przykład ścieżki ze Środy Śląskiej do Jastrzębiec. Chaszcze kładą się na ścieżkę, trudno minąć się z pieszymi lub innym rowerem. Przy ogrodzeniu punktu skupu gałęzie drzew uderzających jadących rowerem po głowach.
Taka sama sytuacja jest z pięknymi chodnikami, na których chwasty rozsadzają kostkę - np. w Zaborze, Szczepanowie (odcinek od stacji PKP) itd. Aż żal wydanych pieniędzy...

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację