Rozbój na 32-latku, poszukiwana kobieta i pijani rowerzyści

poniedziałek, 13 sierpień 2018 17:02 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W minionym tygodniu (od 06 do 12.08.2018 r.) średzka policja interweniowała 140 razy.

Patrol drogowy został wysłany do 13 kolizji oraz jednego wypadku, siedmiu kierowców prowadziło pod wpływem alkoholu. Do wytrzeźwienia zatrzymano trzy osoby. Na gorącym uczynku złapano 7 osób. Zatrzymano również jedną osobę poszukiwaną.

W poniedziałek 6 sierpnia dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej został powiadomiony o rozboju na 32-letnim mieszkańcu powiatu Średzkiego.

- Sprawca po uprzednim użyciu siły doprowadził do stanu bezbronności pokrzywdzonego, a następnie zabrał mu pieniądze, monitor, zestaw głośników oraz gitara o łącznej wartości 400 zł. Policjanci ustalili, iż podczas wspólnego spożywania alkoholu znajomy pokrzywdzonego niespodziewanie zaatakował go, wielokrotnie uderzając go pięściami w głowę. 26- letni sprawca został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, natomiast skradzione mienie wróciło do właściciela.  Funkcjonariusze przedstawili mu zarzut rozboju. Mężczyzna za swój czyn odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. w postaci. Ponadto wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego - przestrzega rzecznik prasowy KPP w Środzie Śląskiej asp. sztab. Marta Stefanowska. 

W ubiegły wtorek 7 sierpnia o godzinie 4:00 dyżurny KPP w Środzie Śląskiej otrzymał informację o kobiecie, która miała iść środkiem drogi na terenie gminy Miękinia.

- Kobieta sprawiała wrażenie, że nie wie gdzie się znajduje. Jeden z kierujących podwiózł ją na stację paliw. Policjanci na miejscu ustalili dane kobiety i po sprawdzeniu w systemie okazało się, że jest to poszukiwana 58-letnia mieszkanka powiatu wrocławskiego, której zaginięcie zgłoszono. Kobieta została przekazana rodzinie - informuje policjantka.

Z kolei 10 sierpnia na teranie gmin Malczyce i Udanina Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów.

- Najpierw o godz. 8:20 63-latka, który kierował rowerem mając w organizmie 1,30 promila alkoholu, a następnie po południu w Udaninie 59-letniego mężczyznę, po sprawdzeniu którego okazało się, że ma 1,20 promila alkoholu w organizmie. Obaj zostali ukarani mandatami karnymi - podsumowuje rzeczniczka średzkiej policji.

(kb) fot. policja

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 13 sierpień 2018 17:05

Komentarze  

Permalink +1 Jarek
Jak zwykle standardowo pijanych kierowców multum a policja ma co robić dzień w dzień. Swoją drogą to współczucia w taki upał użerać się z pijaczynami. Policja złapie pijanego kierowcę a sąd puści a za którymś kolejnym razem jak kogoś zabije będzie larum.
2018-08-14 09:25 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież