Rozmowy z wójtem Gminy Malczyce o przyszłości SM Stoczniowiec

wtorek, 11 czerwiec 2019 11:27 Dział: Malczyce
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na zaproszenie wójta Piotra Frankowskiego, malczycki Urząd Gminy odwiedził prezes wrocławskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Stoczniowiec Wiesław Furtak.

Pan prezes przedstawił wójtowi informacje na temat obecnej sytuacji właścicielskiej budynków należących do spółdzielni, a leżących w granicach administracyjnych miejscowości Malczyce. Należy nadmienić, że w Malczycach, SM Stoczniowiec administruje 116 lokalami mieszkalnymi znajdującymi się w 4 budynkach. Mieszka w nich blisko 300 osób. Dwa budynki przy ulicy Łąkowej zasiedlono w roku 1992, pozostałe dwa przy ulicy Łąkowej i Klonowej w roku 1995. W latach 2006 - 2008 spółdzielnia wykonała termomodernizację budynków mieszkalnych, przez co podniesiono wartość techniczno - estetyczną budynków i obniżono w nich koszty gospodarki cieplnej.

- Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z Panem Prezesem Wiesławem Furtakiem. To nie jest nasze pierwsze i na pewno nie ostatnie spotkanie. Wspólnie przejawiamy troskę o naszych mieszkańców. Chcielibyśmy zapewnić im jak najlepsze warunki do życia w Malczycach. Długo rozmawialiśmy o infrastrukturze leżącej w granicach zasobów spółdzielni i myślę, że w niedalekiej przyszłości uda nam się wspólnie zrealizować pewne zadania, które dotyczyć będą dróg komunikacyjnych na terenie osiedla należącego do spółdzielni - mówi wójt Piotr Frankowski.

Rozmowy dotyczyły również planów budowy instalacji gazowej, która powinna powstać w 2020 roku i objąć również zasoby SM Stoczniowiec.

(gmal) / fot. ug

FB IMG 1560239874431

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

A SPÓŁDZIELNIA ZE ŚRODY NIE ZAINTERESOWANA? WOKÓŁ OSIEDLA CHASZCZE, BRAK PORZĄDNYCH DRÓG DOJAZDOWYCH A O BRAKU MIEJSC PARKINGOWYCH NIE WSPOMINAJĄC...

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację