Rusza budowa Centrum NGO w Środzie Śląskiej

czwartek, 14 luty 2019 12:43 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Firma P&D Przemysław Drabik z Brzegu Dolnego wygrała przetarg na przebudowę dawnego przedszkola nr 2 na Centrum NGO w Środzie Śląskiej.

Uroczyste podpisanie umowy odbyło się 30 stycznia w UM w Środzie Śląskiej. Realizacja prac budowlanych nastąpi do końca października br..

Utworzenie Centrum NGO w Środzie Śląskiej obejmuje remont zabytkowego, zdegradowanego budynku przedszkolnego wraz z wymianą dachu, przebudową klatki schodowej i dostosowaniem jej do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez montaż windy, wejście z poziomu chodnika, toalety, a także zagospodarowanie terenu i wyposażenie obiektu.

Łączna kwota inwestycji wynosi 2 398 tys. zł. Pozyskane dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach RPO WD wynosi 1 429 tys. zł. Partnerami projektu Centrum NGO są: Stowarzyszenie Intro z Wrocławia, Polski Związek Działkowców, Stowarzyszenie Ogrodowe w Warszawie Rodzinny Ogród Działkowy „XX-lecie”, Towarzystwo Miłośników Ziemi Średzkiej oraz Muzeum Regionalne w Środzie Śląskiej.

Realizację projektu koordynują Wydziały Rozwoju Przedsiębiorczości i Współpracy z NGO oraz Wydział Inwestycji. W 2018 roku w ramach tego projektu z dofinansowaniem UE wybudowano nową nawierzchnię Al. Janusza Kroczaka wraz z oświetleniem latarniowym za 280 tys. zł.

(um)

1 1

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację