Ruszają zapisy na "ferie nurkowe" w Środzie Śląskiej

środa, 16 styczeń 2019 15:14 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pod koniec stycznia najmłodsi mieszkańcy regionu będą mieli okazję rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem. Szkoła Pływania i Nurkowania Sonar rusza z kolejną, trzecią już edycją, "ferii nurkowych".

W trakcie zajęć młodzież będzie miała wyjątkową okazję, by w bezpieczny sposób odkryć magię podwodnego świata. Uczestnicy poznają m.in. podstawy poprawnego posługiwania się sprzętem ABC – tzw. snoorkeling. Zapoznają się też z zasadami bezpiecznego nurkowania, nauczą się podstawowej obsługi profesjonalnego sprzętu nurkowego jak automat do oddychania, butla czy tzw. jacket oraz samodzielnie zejdą pod wodę z wykorzystaniem akwalungu.

-To już trzecia edycja ferii nurkowych. Poprzednie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem a dla wielu z naszych adeptów był to początek wielkiej podwodnej odysei. Część z nich kontynuuje przygodę z nurkowaniem zdobywając uprawnienia nurkowe, inni wykorzystują zdobyte umiejętności w trakcie wakacyjnych wyjazdów gdzie wyposażeni w maskę, płetwy i fajkę podziwiają bogactwo podwodnej fauny i flory. Dla mnie najważniejsze jest, że robią to bezpiecznie bo właśnie na kwestie bezpieczeństwa kładziemy największy nacisk – mówi Michał Muszyński ze Szkoły Pływania i Nurkowania Sonar.

Muszyński jest doświadczonym zawodowym ratownikiem wodnym i wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski w pływaniu. Obecnie trenuje młodych zawodników MLKS Polonia Środa Śląska. Od wielu lat zajmuje się również nurkowaniem sprzętowym i freedivingiem. Posiada stopień nurkowy DIVEMASTER, TEC-REC DIVER. Swoją pasją do sportów wodnych stara się zarażać zarówno młodzież jak i dorosłych.

– Pływanie jak, mało która dyscyplina sportowa pięknie kształtuje sylwetkę i wpływa na ogólny rozwój fizyczny. Polecam tę aktywność wszystkim osobom, które chcą zadbać o swoją kondycję i zdrowie – mówi Muszyński.

Ferie nurkowe w formie zajęć basenowych odbywają się w Średzkim Parku Wodnym i przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 14 lat. Prowadzone są w grupach 4-6 osobowych i obejmują pięć godzinnych spotkań od poniedziałku do piątku. W tym roku przewidziano dwa terminy w dniach 28.01 – 1.02 oraz 4.02 -8.02.

Koszt uczestnictwa w kursie to 300 zł. Więcej informacji można uzyskać wchodząc na stronę www.msonar.pl, na profilu www.facebook.com/lekcjenurkowania lub dzwoniąc pod numer telefonu: 794 612 682.

(mpr) / fot. Sonar

Ostatnio zmieniany środa, 16 styczeń 2019 15:19

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
0 Characters
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację