Ruszyła rekrutacja wolontariuszy do SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI

wtorek, 25 wrzesień 2018 12:46 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W rejonie Powiat Średzki poszukiwanych jest  15 SuperW. Jeśli chcesz zmienić życie swoje oraz potrzebujących rodzin i dzieci a także rozwinąć swe kompetencje i poznać wartościowych ludzi – zgłoś się na wolontariusza przez stronę www.superw.pl

Zostań Lokalnym Herosem

Wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI I AKADEMII PRZYSZŁOŚCI to ludzie, którzy nadają sens swojemu zaangażowaniu. Niosą mądrą pomoc, która naprawdę działa. Ich celem jest wyrwanie rodzin, osób samotnych, niepełnosprawnych i seniorów z kręgu biedy, z trudności i bezsilności oraz pomoc dzieciom z porażkami w szkole. Paczka i Akademia łączą tych, którzy mają otwarte serca i chcą mądrze pomagać, z rodzinami i dziećmi, które potrzebują wsparcia. Tylko w 2017 r. do SZLACHETNEJ PACZKI włączono ponad 20 tys. rodzin, a wartość materialna pomocy przekazanej im wyniosła prawie 54 mln zł.

W Akademii wsparcie otrzymało ponad 2300 podopiecznych.

W SZLACHETNEJ PACZCE głównym zadaniem SuperW jest dotarcie do rodzin żyjących w trudnych warunkach. Wolontariusze spotykają się z nimi w ich domach, poznają ich sytuację i potrzeby, a następnie określają, jaki rodzaj pomocy da im największą szansę na realną poprawę ich kondycji. SuperW szukają dla nich darczyńców i organizują przekazanie przygotowanego przez nich wsparcia materialnego, przez co aktywnie włączają się w życie społeczne w swojej okolicy, nawiązując przy tym cenne kontakty.

Dlaczego warto?

Pomagając, masz wpływ

Wolontariusz zmienia świat wokół siebie, daje impuls do zmiany potrzebującym. Pomagając zmienia życie ich oraz swoje. To, co robi, ma wielki sens. Bez wolontariuszy SZLACHETNA PACZKA nie dotrze 
do rodzin w potrzebie, a dzieci z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI nie będą miały indywidualnych zajęć 
i nie nauczą się wygrywać.

Dołączyłam do Paczki, ponieważ szukałam miejsca, gdzie mogłabym pomagać innym i dobrze spożytkować swój wolny czas. – mówi Justyna, SuperW Paczki.

Rozwój osobisty i doświadczenie

Profesjonalny wolontariat w Paczce lub Akademii to szansa do rozwijania kompetencji przydatnych 
w życiu zawodowym - zarządzanie projektami i zespołem, planowanie, komunikacja, motywacja. 
To również sprawdzanie się w nowych rolach i kształtowanie tak pożądanych postaw 
jak przedsiębiorczość, przywództwo, otwartość czy odpowiedzialność społeczna. Szczególnie 
dla młodych to okazja do zdobycia pierwszego udokumentowanego doświadczenia do profesjonalnego CV.

Tak naprawdę uczysz się rzeczy, o których w życiu byś nie pomyślał, że wolontariat tyle może w ogóle dać. Możemy się sprawdzić w promocji, logistyce, wdrożeniach, szkoleniach – wyznaje Karolina, która pierwszy raz dołączyła do paczki w wieku 17 lat a obecnie pełni rolę Lidera Rejonu na cały powiat.

Ludzie – wartościowe relacje

Wolontariusz działa z ludźmi podzielającymi jego ideały i cele. Staje się ważną częścią społeczności 
w swojej okolicy, spotyka m.in.: biznesmenów, samorządowców, społeczników, liderów kultury. Nawiązuje wartościowe relacje towarzyskie i biznesowe, które mogą się przełożyć na rozwój jego kariery. Dzięki niemu spotykają się ludzie, którzy żyją obok siebie, ale wcześniej się nie dostrzegali.

Szlachetna Paczka to projekt, dzięki któremu poznaje się wielu wspaniałych ludzi. To dzięki nim ten projekt jest tak magiczny i tak wspaniały – mówi SuperW Basia - Właśnie to mnie w nim trzyma już ponad 10 lat.

Wolontariusze to osoby aktywne i odpowiedzialne, które chcą się angażować społecznie, wiek nie ma znaczenia. SuperW to zarówno osoby młode, studiujące, jak również osoby o ustabilizowanej sytuacji zawodowej.

Zgłoś się! 

Kandydaci na SuperW w mogą się zgłaszać do 30 września. By zostać wolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI lub AKADEMII PRZYSZŁOŚCI, wystarczy wejść na stronę www.superw.pli wypełnić krótki, intuicyjny formularz zgłoszeniowy. Następne kroki to rozmowa i jednodniowe wdrożenie. 
Po nich pozostaje już tylko podjąć decyzję i podpisać umowę. Nie warto zwlekać, bo kolejność zgłoszeń ma znaczenie. Finał SZLACHETNEJ PACZKI, nazwany "Weekendem Cudów", 8-9 grudnia 2018 roku.

- Marzę, by w każdej gminie w Powiecie Średzkim działał mocny zespół Wolontariuszy.

Karolina Hucaluk

Lider rejonu Powiat Średzki

Tel. 578 271 048 

Ostatnio zmieniany wtorek, 25 wrzesień 2018 17:55

Komentarze (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

wszystko fajnie tylko kto ma teraz czas na pomaganie innym w tym zabieganym świecie? Takich ludzi jest mało ale oczywiście życzę szacun i powodzenia w pozyskiwaniu wolontariuszy bo to teraz na pewno nie jest łatwe

This comment was minimized by the moderator on the site

Jeśli ktoś chce pomagać to uwierz mi na słowo zrobi wszystko, aby tak się stało. Jestem mamą, żona pracuje gotuje sprzątam prasuje i daje rade jako wolonatriusz. Nie ma rzeczy niemożliwych. pozdrawiam

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację