Samochód w rowie i wypadek na A4 - interwencje strażaków

poniedziałek, 01 październik 2018 12:05
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

27 września, około godziny 21:00, na jednej z lokalnych dróg w okolicy miejscowości Lutynia, miało miejsce zdarzenie z udziałem samochodu osobowego.

- Prawdopodobnie wskutek niedostosowania prędkości do warunków drogowych, kierujący samochodem osobowym marki Subaru wypadł z drogi, tym samym wpadając do przydrożnego rowu. Autem podróżowały dwie osoby. Poszkodowana została 19 -letnia kobieta. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwsze pomocy poszkodowany, odłączeniu akumulatorów oraz zakręceniu butli z gazem – wyjaśnia Dariusz Domaradzki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

Pożar pola i ambony

28 września straż pożarna została wysłana do miejscowości Źródła, gdzie wskutek pożaru spalone zostało około 0,7 ha pola oraz drewniana ambona.

Niebezpieczny gzyms

Tego samego dnia strażacy zostali wysłani do jednego z kościołów w Środzie Śląskiej.

- Osoba zgłaszająca twierdziła, że na kościele uszkodzony został betonowy gzyms, który może w każdej chwili spaść, stwarzając zagrożenie dla przechodnich osób. Strażacy przy pomocy podnośnika  ściągnęli wysuniętą z budynku cegłę, która stwarzała zagrożenie – informuje D. Domaradzki.

Wypadek na A4

29.09.2018 r. do KP PSP w Środzie Śląskiej wpłynęło zawiadomienie o wypadku drogowym na autostradzie A4 (w stronę Wrocławia), pomiędzy węzłami Kostomłoty –Kąty Wrocławskie.

- Na miejscu stwierdzono wypadek samochodowy z udziałem 3 samochodów osobowych oraz ciężarówki.  W wypadku ranna została 40- letnia kobieta, która po otrzymaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy została przekazana zespołowi kartki pogotowia. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów i udzieleniu pierwszej pomocy. Wskutek zdarzenia zniszczeniu uległy samochody osobowe, ciężarowy oraz barierka ochrona. Starty oszacowano na około 60 tys. zł.  - wyjaśnia rzecznik prasowy KP PSP.

Podpalenie śmieci

W  minioną niedzielę, 30 września, dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie o pożarze śmietników w miejscowości Środa Śląska.

- Na miejsce wysłano zastęp straży pożarnej, który na miejscu potwierdził zgłoszenie. Pożar dotyczył odpadów w metalowych pojemnikach na śmieci. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie - informuje Dariusz Domaradzki.

Pożar na śmietnisku w Prochowicach

30 września, około godziny 07:00, strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze hali w miejscowość Prochowice.

- Na miejscu ustalono, że w miejscowości Prochowice przy ul. Kościuszki, pali się jeden z budynków na terenie firmy zajmującej się utylizacją odpadów. Strażacy podjęli rutynowe działania, pożar został ugaszony – podkreśla rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

(kb) fot. zdj. ilustracyjne / Kostomłoty News

Komentarze  

Permalink 0 drogowy
niedawno czytałem art że A4 jest należy do najbardziej niebezpiecznych dróg - czy szanowni kandydaci mają jakieś pomysły żeby było bezpieczniej ?
2018-10-01 15:01 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież