Sąsiad nie reagował na wołanie. Okazało się, że nie żyje (z raportu strażaków)

środa, 11 wrzesień 2019 13:59 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Do jakich zdarzeń wzywani byli w ostatnim czasie nasi strażacy? Oto niektóre z nich.

 

Pożar słomy

2.09.2019 r. (przed godziną 21:00) dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie dot. pożaru sterty słomy na terenie gminy Miękinia. - Na miejsce wysłano 5 zastępów straży pożarnej, które na ogień podały dwa prądy wody. Celem zmniejszenia pożaru podzielono stertę o wymiarach 10 m długości o 2 m wysokości na mniejsze części. Starty oszacowano na około 2000 złotych - informuje Dariusz Domaradzki, rzecznik KP PSP.

Gniazdo szerszeni

3.09.2019 r. Ochotnicza Straż Pożarna w Kostomłotach otrzymała zgłoszenie dot. gniazda szerszeni zlokalizowanego na poddaszu mieszkania. Znajdujący się na strychu kokon owadów zagrażał lokatorom. Działania strażaków polegały na spryskaniu gniazda środkiem owadobójczym oraz usunięciu kokonu.

Kolizja na A4

5.09.2019 r. (po godzinie 12:00) na autostradzie A4 w kierunku Wrocławia zderzyły się dwa pojazdy. - Prawdopodobnie wskutek nie zachowania bezpiecznej odległości przed poprzedzającym pojazdem kierujący samochodem osobowym marki Opel uderzył w tył samochodu ciężarowego. Na miejsce wysłano 3 zastępy straży pożarnej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, którym był kierowca samochodu osobowego, uskarżający się na ból w odcinku kręgosłupa szyjnego - wyjaśnia rzecznik.

Działania prowadził również zarządca drogi, który zabezpieczył rozlane na jezdni płyny eksploatacyjne.

Przewrócone rusztowanie

5.09.2019 r. (około godziny 14:00) dyżurny KP PSP w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie dot. wywróconego rusztowania w Środzie Śląskiej przy ul. Legnickiej, które blokuje przejście chodnika. - Piesi celem ominięcia przeszkody, zmuszeni byli wchodzić na jezdnię, stwarzając tym samym zagrożenie w ruchu. Działania strażaków polegały na częściowym rozebraniu rusztowania celem udrożnienia przejścia chodnikiem - informuje D. Domaradzki.

Sąsiad nie reagował na wołanie

Dyżurny KP PSP w Środzie Śl. otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonego mieszkańca Wilkowa Średzkiego, który twierdził, że przez okno mieszkania widzi leżącego na podłodze sąsiada, który nie reaguje na wołanie.

- Przed przyjazdem na miejsce zastępu straży pożarnej sąsiedzi otworzyli drzwi ustalając, że mężczyzna nie żyje - mówi rzecznik straży.

Na miejsce wezwano lekarza, który stwierdził zgon mężczyzny.

(kb) / fot. wk, zdj. ilustracyjne

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację