Sceny erotyczne, romantyczne, geometria i...

wtorek, 31 lipiec 2018 13:32 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W ostatnim czasie Środa Śląska gościła wykładowców szkół artystycznych i muzealników Batumi z Gruzji.

Zwieńczeniem ich artystycznych działań było otwarcie wystawy w Muzeum Regionalnym w Środzie Śląskiej zatytułowanej GAMARDŻOBA! MALARSTWO I RYSUNEK ARTYSTÓW Z GRUZJI. Wernisaż odbył się 27 lipca.

Podczas ich pobytu powstało wiele interesujących prac - każdy miał inną inspirację do tworzenia malunków. Dzieła były tworzone różnymi technikami - podkreślała organizatorka, Małgorzata Bogucka z Pracowni Artystycznej "NaPiętrze". 

- Witam serdecznie wszystkie osoby, które zajrzały na nasz wernisaż (...). Bardzo jest mi miło przywitać artystów z Gruzji, których prace dzisiaj oglądamy. Jest mi niezmiernie miło, że postanowili oni nas odwiedzić. Malunki wykonane przez gości przedstawiają sceny erotyczne, romantyczne, pojawia się również geometria oraz technika współczesna - rozpoczęła wernisaż Małgorzata Bogucka, która zachęciła gości do krótkich wypowiedzi na temat pobytu w naszym mieście. 

- Jestem w Środzie Śląskiej już drugi raz, bardzo podoba mi się miasto. Mam nadzieję, że jeszcze tu wrócę. Obrazy, które namalowałem nie bardzo są ze Środą związane, ale obiecuję to zmienić następnym razem - mówił z zadowoleniem Beka Bolkvadze. 

- Przede wszystkim serdecznie dziękuję organizatorce za pomysł wernisażu. Mam nadzieję, że jeszcze tu wrócę - mówił z kolei Giorgi Bolqvadze.

- Jestem nie pierwszy raz w Polsce, ale pierwszy raz w Środzie Śląskiej. Bardzo mi się podoba miasto oraz ludzie. Mam nadzieje, że lokalni artyści odwiedzą Gruzję, pokażą swoją sztukę i swoje techniki - stwierdziła Irina Toronjadze.

- Czułam się tu bardzo dobrze. Najbardziej dziękuję Ani oraz jej rodzinie za całą uwagę, którą mi poświęcili. Jestem zadowolona z pięknej pogody oraz wspaniałego klimatu tego na zewnątrz, ale też wśród nas tutaj wszystkich  - podkreśliła z kolei  Maia Chyonia. 

- Bardzo dziękuję za wypowiedzi. Goście będąc u nas rysowali, malowali, ale nie tylko. Zwiedzili Wrocław, spotkali się wieloma ludźmi, uczestniczyli we wcześniejszym wernisażu. Spędzenie z nimi czasu było nas przyjemnością. Zapraszamy serdecznie do kupienia losów, nagrodami będą obrazy artystów oraz do zakupienia dzieł z wystawy - poinformowała organizatorka. 

Warto podkreślić, że także podczas tego wernisażu uczestnicy mieli możliwość wylosowania dzieł podarowanych przez artystów. Szczęśliwcy otrzymane je z podpisami autorów. Byli też chętni do zakupu obrazów.

- Dzięki gościnności, serdeczności uprzejmości wielu osób goście mogli poczuć się w naszym mieście, jak w domu, a warunki pracy twórczej pozwoliły na powstanie wielu interesujących prac - z uśmiechem na twarzy podsumowała organizatorka. 

Wernisaż zorganizowali: Pracownia Artystyczna "NaPiętrze" i Muzeum Regionalne w Środzie Śl. Prace były eksponowane do 30 lipca br.

(kb) fot. kb

Komentarze  

Permalink 0 Dariusz
Gratuluję pięknych dzieł.
2018-07-31 15:00 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież