Sceny erotyczne, romantyczne, geometria i...

wtorek, 31 lipiec 2018 13:32 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W ostatnim czasie Środa Śląska gościła wykładowców szkół artystycznych i muzealników Batumi z Gruzji.

Zwieńczeniem ich artystycznych działań było otwarcie wystawy w Muzeum Regionalnym w Środzie Śląskiej zatytułowanej GAMARDŻOBA! MALARSTWO I RYSUNEK ARTYSTÓW Z GRUZJI. Wernisaż odbył się 27 lipca.

Podczas ich pobytu powstało wiele interesujących prac - każdy miał inną inspirację do tworzenia malunków. Dzieła były tworzone różnymi technikami - podkreślała organizatorka, Małgorzata Bogucka z Pracowni Artystycznej "NaPiętrze". 

- Witam serdecznie wszystkie osoby, które zajrzały na nasz wernisaż (...). Bardzo jest mi miło przywitać artystów z Gruzji, których prace dzisiaj oglądamy. Jest mi niezmiernie miło, że postanowili oni nas odwiedzić. Malunki wykonane przez gości przedstawiają sceny erotyczne, romantyczne, pojawia się również geometria oraz technika współczesna - rozpoczęła wernisaż Małgorzata Bogucka, która zachęciła gości do krótkich wypowiedzi na temat pobytu w naszym mieście. 

- Jestem w Środzie Śląskiej już drugi raz, bardzo podoba mi się miasto. Mam nadzieję, że jeszcze tu wrócę. Obrazy, które namalowałem nie bardzo są ze Środą związane, ale obiecuję to zmienić następnym razem - mówił z zadowoleniem Beka Bolkvadze. 

- Przede wszystkim serdecznie dziękuję organizatorce za pomysł wernisażu. Mam nadzieję, że jeszcze tu wrócę - mówił z kolei Giorgi Bolqvadze.

- Jestem nie pierwszy raz w Polsce, ale pierwszy raz w Środzie Śląskiej. Bardzo mi się podoba miasto oraz ludzie. Mam nadzieje, że lokalni artyści odwiedzą Gruzję, pokażą swoją sztukę i swoje techniki - stwierdziła Irina Toronjadze.

- Czułam się tu bardzo dobrze. Najbardziej dziękuję Ani oraz jej rodzinie za całą uwagę, którą mi poświęcili. Jestem zadowolona z pięknej pogody oraz wspaniałego klimatu tego na zewnątrz, ale też wśród nas tutaj wszystkich  - podkreśliła z kolei  Maia Chyonia. 

- Bardzo dziękuję za wypowiedzi. Goście będąc u nas rysowali, malowali, ale nie tylko. Zwiedzili Wrocław, spotkali się wieloma ludźmi, uczestniczyli we wcześniejszym wernisażu. Spędzenie z nimi czasu było nas przyjemnością. Zapraszamy serdecznie do kupienia losów, nagrodami będą obrazy artystów oraz do zakupienia dzieł z wystawy - poinformowała organizatorka. 

Warto podkreślić, że także podczas tego wernisażu uczestnicy mieli możliwość wylosowania dzieł podarowanych przez artystów. Szczęśliwcy otrzymane je z podpisami autorów. Byli też chętni do zakupu obrazów.

- Dzięki gościnności, serdeczności uprzejmości wielu osób goście mogli poczuć się w naszym mieście, jak w domu, a warunki pracy twórczej pozwoliły na powstanie wielu interesujących prac - z uśmiechem na twarzy podsumowała organizatorka. 

Wernisaż zorganizowali: Pracownia Artystyczna "NaPiętrze" i Muzeum Regionalne w Środzie Śl. Prace były eksponowane do 30 lipca br.

(kb) fot. kb

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Gratuluję pięknych dzieł.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację