Artykuły wg. daty publikacji (kalendarz).

« Styczeń 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Skąd setki chlebów na polu w Rusku? - Wyjaśniamy

wtorek, 08 maj 2018 08:47 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Po wczorajszej publikacji informacji od naszej czytelniczki, która spacerując "odkryła" na jednym z pól w Rusku wyrzucone pieczywo, zgłosił się do nas właściciel jednej z piekarni w Malczycach, który postanowił wyjaśnić sprawę.

 

Oburzony mężczyzna od razu zareagował i wziął sprawy w soje ręce. - Natychmiast udałem się do Urzędu Gminy Malczyce i z dwoma pracownikami pojechaliśmy na miejsce, by wyjaśnić sprawę - mówi mężczyzna. - Od razu wiedziałem, kto wyrzucił pieczywo w folii. - dodaje.

Jak nas poinformował, zwroty kupił od niego jeden z mieszkańców Ruska, dla kur i kaczek.

- Najbardziej krzywdzące jest to, że moich chlebów było najmniej, może 2-3 skrzynki, co potwierdzić mogą pracownicy gminy, ale pech chciał, że wylądowały na górze sterty - wyjaśnia. - Chociaż moje logo było zamazane i tak każdy wie skąd pochodzi pieczywo, dlatego zależało mi na jak najszybszym wyjaśnieniu - mówi.

Zdaniem naszego rozmówcy pozostałe chleby pochodziły z dwóch innych piekarni ze Środy Śl. i malczyckiej, która niedawno zawiesiła swoją działalność. - Z tej piekarni było ich najwięcej, około 90 procent - wyjaśnia mężczyzna.

Jednak nie to jest najważniejsze w całej sprawie, a nieodpowiedzialne działanie mieszkańca Ruska, który pomyślał, że na swoim polu może wyrzucić nadmiar pieczywa. - Natychmiast do niego zdzwoniłem i kazałem zabrać chleby, więc już ich tam nie ma - podkreśla właściciel piekarni dodając, że takie zachowanie pana z Ruska rzutuje także na jego firmę, o której wizerunek dba i kwestę ewentualnych zwrotów ma uregulowaną jak należy, ma podpisaną stosowną umowę z rolnikiem, który od niego na co dzień je odbiera.

(red) fot. czytelniczka

chleby

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany czwartek, 10 maj 2018 21:36

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież