Skąd tyle plam oleju na naszych drogach?

czwartek, 21 marzec 2019 15:54 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ostatnich dniach strażacy pomagali w usuwani plam oleju z dróg w Chomiaży i Piersnie.

18 marca zastępy strażackie zostały wysłane do stwarzającej zagrożenie w ruchu drogowym ropopochodnej plamy w miejscowości Chomiąża, która znajdowała się na odcinku o długości około 3 km i szerokości 80 cm. Prawdopodobnie powstała wskutek uszkodzenia pojazdu. 

- Działania strażaków polegały na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, natomiast usunięciem plamy zajęły się służby drogowe, które posypały rozlany olej piaskiem - informuje Dariusz Domaradzki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

20 marca drużyny  Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie o ropopochodnej plamie na drodze w miejscowości Piersno.

- Na jezdni znajdowała się ropopochodna plama o długości około 400 metrów i szerokości około 1,5-2 metrów, która stwarzała zagrożenie podczas poruszania się tą drogą. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, natomiast zabezpieczeniem plamy zajęły się służby drogowe - wyjaśnia rzecznik KP PSP.

(kb) / fot. Kostomłoty News, zdjęcie ilustracyjne

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Jak to skąd, maszyn rolnicze wyruszyły w pola

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację