ŚKP: Jeździmy dla was już rok!

środa, 30 styczeń 2019 10:45 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

31 stycznia 2018 roku… ta data na długo zapisze się w historii Gminy Środa Śląska. Tego dnia oficjalnie została uruchomiona Średzka Komunikacja Publiczna. 

Tego dnia też na ulicę Środy Śląskiej wyruszyły pierwsze autobusy. Tabor składał się z 3 autobusów o napędzie elektrycznym marki Ursus Bus , 3 autobusów marki Iveco Urby i 4 wolnobieżnych pojazdów elektrycznych Frugal. Zostały uruchomione linie miejskie: linia A- przez ul. Wrocławską, B- Sikorskiego, C-Tulipanową oraz podmiejskie: linia 1-Szczepanów-Komorniki –Święte-Przedmoście, 2-Szczepanów ,3-Szczepanów-Słup-Kobylniki, 4-Szczepanów-Zakrzów-Brodno-Rzeczyca.

19 lutego ruszyła nowa linia nr 6 relacji: Środa – Juszczyn – Wojczyce – Środa

18 maja ŚKP uruchomiliśmy pierwsze bezpłatne okolicznościowe przewozy dla mieszkańców gminy, a zaczęło się od koncertu Dody J

5 czerwca Średzka Komunikacja uruchomiła swój serwis internetowy www.komunikacja.srodaslaska.pl, gdzie mogą Państwo znaleźć aktualne rozkłady jazdy.

29 lipca wprowadzenie kolejnych dwóch linii.  Linia 5 jeździ w dni robocze i niedziele na tzw. Strefę ekonomiczną , linia 7 do Rakoszyc przez Ciechów-Cesarzowice-Kulin.

13 września zwiększenie naszej floty o kolejne pięć autobusów marki Iveco Urby.

21 września udział ŚKP w dniu bezpłatnej komunikacji miejskiej, w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

1 października uruchomienie II etapu. Linia nr 7 zmienia się na 7A i 7B. Linia 8 kursuje przez Chwalimierz –Ciechów-Bukówek-Wrocisławice-Pęczków, 9-Proszków-Ogrodnica, 10-Lipnica-Jastrzębce

25 października mamy kolejne dwa  autobusy Karsany!

31 stycznia 2019… i tak jeździmy już rok! Z tej okazji do obiegu trafiły okolicznościowe bilety do nabycia u kierowców Średzkiej Komunikacji Publicznej oraz w punkcie sprzedaży na dworcu PKS.

W związku z obchodami naszego święta zapraszamy mieszkańców gminy Środa Śląska 31 stycznia od godz. 9.00 na dworzec PKS i do odwiedzenia naszego stoiska. Na zwiedzających będzie czekać słodki poczęstunek oraz gorące napoje. Będzie można również wyrobić „od ręki” bilet okresowy, a dla nowych pasażerów do każdego biletu dołączymy drobny upominek. Wśród naszych stałych klientów, którzy przez cały rok byli z nami kupując bilety okresowy 30 lub 90-dniowe rozlosujemy nagrody rzeczowe. Lista z nr wylosowanych biletów-lista szczęśliwców będzie dostępna na fb. 

Dzięki współpracy z mieszkańcami oraz działając w celu utrwalenia pamięci o komunikacji gminnej, jesteśmy otwarci na różne możliwości współpracy-zdjęcia z prywatnych zbiorów . Czasem nawet to wystarczy, aby chociażby symbolicznie utrwalić kolejne lata funkcjonowania Średzkiej Komunikacji Publicznej.

(śkp) / fot. wk

Transmisja na żywo z uruchomienia ŚKP (archiwum Rolanda)

Ostatnio zmieniany środa, 30 styczeń 2019 10:53

Komentarze (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Brawo panie burmistrzu, znam wielu którzy watpili w sukces
Ogromny wkład w rozwój miasta i gminy

This comment was minimized by the moderator on the site

inwestycja bardzo ważna sczególnie dla dziecików które uczą się we wrocławiu jak jestem zadowolona

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację