Spotkanie opłatkowe Sybiraków i Kombatantów

wtorek, 18 grudzień 2018 15:17 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(1 głos)

„Choć z roku na rok nasza liczba maleje, cieszę się, że tu jesteśmy” – oznajmiła przewodnicząca związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych na spotkaniu opłatkowym w Domu Kultury w Środzie Śląskiej.

Po krótkich przemowach i modlitwie, nie zabrakło czułych słów podczas łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń, głównie zdrowia – bo wszyscy obecni na tym spotkaniu wiedzieli jakie ono jest ważne. Dopisały nie tylko humory i uroczysta wigilijna atmosfera, ale także zaproszeni goście i liczne grono związkowców.

Patrząc na ludzi doceniających trzymany w swych dłoniach opłatek, dzielących się nim z nieukrywanym wzruszeniem, doceniając fakt bycia wśród zebranych, z pełną świadomością wypowiadając słowa życzeń – serce z wdzięcznością i serdecznością galopowało ku wspaniałym ludziom, których włos niejednokrotnie pokrył się szarą powłoką.

Jeśli macie jeszcze dziadków – uściskajcie ich mocno, dziękując za to, że są! Serdeczność zgromadzonych seniorów dosięgnęła również mojej osoby, nie zabrakło miłych słów i życiowych porad, które sprawiły, że poczułam się jak członek ich szanownej rodziny – autor.

(um) / fot. ug

Ostatnio zmieniany wtorek, 18 grudzień 2018 15:26

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież