Spotkanie przedszkolaków z pszczelarzem

wtorek, 26 czerwiec 2018 14:11 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jak odróżnić osę od pszczoły, szerszenia od trzmiela oraz kim tak naprawdę jest bąk ? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedział bardzo miły pszczelarz z Sobótki.

 

 

20 czerwca, dzieci z grup: "Misie", "Żabki", "Smerfy" oraz "Rybki" z  Przedszkola Publicznego nr 1 w Środzie Śląskiej, po raz drugi odwiedził pan Daniel Borak.

Gość przedstawił dzieciom wiele informacji i ciekawostek na temat pszczół, a one słuchały z wielkim  zainteresowaniem i zadawały wiele pytań. Dowiedzieliśmy się, np., że mucha końska tak naprawdę nazywa się bąk, że w ulu jest tylko jedna królowa, która "wyfruwa" z ula tylko jeden albo dwa razy w ciągu swojego życia i wiele, wiele innych ciekawych rzeczy.

Pszczelarz podkreślał również, że pszczoły są bardzo pożyteczne, że dzięki nim mamy nie tylko miód, ale także owoce i warzywa, dlatego nie powinniśmy im robić krzywdy, tym bardziej, że jest ich coraz mniej (w niektórych krajach całkiem wyginęły i ludzie muszą  sami mechanicznie zapylać rośliny!). 

Mogliśmy również obserwować pod mikroskopem pyłek pszczeli, który wyglądał jak bursztyny albo też, jak mówiły niektóre dzieci przypominał pyszne cukiereczki. Każdy przedszkolak miał również niepowtarzalną okazję założyć strój pszczelarza i przyjrzeć się w ulu prawdziwym pszczołom.

Pan Daniel na zakończenie wręczył wszystkim baaaaardzo zdrowy miodek oraz książeczki pt. "Pszczele zagadki". To było naprawdę fascynujące spotkanie.

Agata Ząbek

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 06 sierpień 2018 20:11

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież