Spotkanie z Andersenem w średzkiej bibliotece

środa, 03 kwiecień 2019 19:55 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Hans Christian Andersen to pisarz, który stworzył cudowny magiczny świat, a baśnie takie jak „Brzydkie kaczątko”, „Dziewczynka z zapałkami”, „Królowa śniegu” czy „Calineczka” zna prawdopodobnie każdy. 

Swoją wiedzą na temat książek i osoby autora mogli podzielić się uczestnicy konkursu pn. „Życie i twórczość Hansa Christiana Andersena”, który odbył się 18 marca br. w Bibliotece Publicznej w Środzie Śląskiej. Pierwsze miejsce otrzymała Hanna Suszycka, drugie przypadło Anastazji Wronkowskiej, Monice Bielskiej oraz Joannie Rogali, na podium znaleźli się również Paweł Bała i Paweł Stanclik, którzy zajęli trzecie miejsce. Karolina Załęska – Błądek, opiekun Działu Dziecięcego BP zorganizowała również konkurs plastyczny, którego wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce Bianka Borowska, II miejsce Jakub Buczyński i Maja Prysak III miejsce Milena Rudy i Zuzanna Dziadura.

Jednak nie był to koniec spotkania z lubianym przez dzieci pisarzem. W bibliotece zorganizowano także „Noc z Andersenem” - cykliczne spotkanie pełne baśni, magii, tajemnic i pięknych historii odbyło się 29 marca w godz.: 18:00 - 23:30. W czwartkowy wieczór około 30 dzieciaków, za sprawą pokazu naukowego Wojciecha Galackiego poznała tajniki chemii i fizyki. Podczas spotkania wyjaśniono pojęcia energii, magnezu oraz obserwowano doświadczenia z ciekłym azotem. Spędziły także miło czas odpowiadając na pytania opiekunek dotyczące przeczytanych baśni.

Następnie przyszedł czas na wieczorny spacer po mieście. Młodzi uczestnicy, pod bacznym okiem opiekunów oraz funkcjonariusz Straży Miejskiej, przemierzając ulice miasta rozwiązywali zagadki, aby w efekcie odnaleźć ukryty latający kufer Andersena. Po tej wyczerpującej wyprawie, czekał na wszystkich poczęstunek. Na stole pojawiło się to, co dzieci lubią najbardziej - pizza, ciepła i pachnąca.

Po poczęstunku, za sprawą Magdaleny Jankowskiej obyły się warsztaty plastyczne z masą Slime. W programie był również seans filmowy w średzkim Kinie Cyfrowym oraz głośne czytanie baśni.  

Połowa milusińskich została w bibliotece, gdzie na materacach, pomiędzy regałami pełnymi książek, spędziła tę wyjątkową noc. Cóż to była za przygoda!

(kb) / fot. kb

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację