Spotkanie z sołtysami z Gminy Udanin

środa, 12 grudzień 2018 13:36 Dział: Udanin
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W piątek (7 grudnia) w sali narad Urzędu Gminy Udanin odbyło się spotkanie organizacyjne z sołtysami.

Podczas spotkania Barbara Mazur - kierownik Referatu Rolnictwa, Ochrony Środowiska, Gospodarki Przestrzennej i Infrastruktury Technicznej poruszyła kwestię zmian „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Udanin” oraz potrzebę informowania mieszkańców o wydłużeniu terminu składania wniosków o zmiany do końca stycznia 2019 roku.

Wszyscy chcący realizować zadania i inwestycje, które nie są ujęte w studium uwarunkowań winni są złożyć wniosek o zmiany, celem ujęcia danej inwestycji w późniejszym etapie w planie zagospodarowania przestrzennego.

Wójt gminy Udanin Wojciech Płaziuk apelował do sołtysów o aktywne uczestnictwo w życiu gminy oraz udział w sesjach rady gminy. Na spotkaniu zostały poruszone także tematy dotyczące zmiany statutu, zmiany w wysokości diety, funduszu sołeckiego oraz konieczności przeprowadzenia szkolenia z realizacji funduszu sołeckiego, które odbędzie się po wyborach sołtysów i rad sołeckich.

Przy okazji dobiegającej końca kadencji, wójt podziękował sołtysom i radom sołeckim za pracę i zaangażowanie na rzecz sołectw z terenu gminy.

(gu) / fot. ug

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację