Sprawa pseudohodowcy trafiła do sądu

wtorek, 22 styczeń 2019 12:42 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W czerwcu ubiegłego roku pisaliśmy o pseudohodowli psów, która znajdowała się w sąsiedztwie naszego powiatu.

Przypomnijmy. Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt otrzymał zgłoszenie o wołającej o pomstę hodowli labradorów w miejscowości Kawice.

- Inspektorzy po dotarciu na miejsce oniemieli - w ponad trzydziestostopniowym upale, młoda suczka została uwięziona w skrzyni zbitej z płyt OSB, bez wentylacji oraz bez dostępu do wody... Nad nią wisiała lampa dogrzewająca (!), a przy niej leżało dziesięć szczeniąt... Psy się dosłownie gotowały w wysokiej temperaturze, która sięgała 50 stopni! W miejscu hodowli zrobionej ze starej świniarni znajdowały się też dwie inne suki i pięć szczeniąt, kolejne bez dostępu do wody. Obok nich, jeszcze gorszy widok. Ogromna ilość drobiu, duża część z kur była już padła, a inne zjadały zwłoki swoich współtowarzyszy. Rolnik prowadzący gospodarstwo i pseudo hodowlę, na swoje wytłumaczenie powiedział tylko tyle, że zapomniał (!) poić i karmić ptactwa przez kilka dni - informował wówczas DIOZ.

Dziś wiemy już, że 21- letni mieszkaniec Kawic (gm. Prochowice) odpowie za znęcanie się nad psami. Prokuratura Rejonowa w Legnicy skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko pseudohodowcy, który przetrzymywał zwierzęta w nagannych warunkach.

(kb) / fot. DIOZ

Proponowane artykuły:

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Uwiązać dziada " na krótko " i nie dać przez tydzień wody...Ciekawe po ilu dniach zacznie wyć...

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację