Sprawca włamań i kradzieży - zatrzymany

poniedziałek, 13 maj 2019 23:08 Dział: Kostomłoty
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Do policyjnego aresztu trafił 56-letni mieszkaniec powiatu średzkiego w związku z włamaniem do pomieszczeń gospodarczych jednego z nieczynnych zakładów na terenie gminy Kostomłoty i kradzieżą jego wyposażenia.

  • Na podstawie uzyskanych informacji średzcy policjanci ustalili, a następnie zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o włamanie do budynku nieczynnego zakładu oraz kradzież jego wyposażenia. Podczas dalszych czynności oraz przeszukań pomieszczeń policjanci odzyskali część skradzionego mienia. 56-latek trafił do policyjnego aresztu - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej, asp. szt. Marta Stefanowska. 
  • Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy udowodnili zatrzymanemu dwa przestępstwa przeciwko mieniu. Ustalili, iż mężczyzna dwukrotnie włamywał się do tego samego obiektu.

- Jego łupem padł sprzęt RTV i AGD, zegarek, laptop oraz różnego rodzaju narzędzia, na łączną sumę blisko 15 tysięcy złotych - wyjaśnia policjantka, która podkreśla, że przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

(rol/ms) / fot. policja, zdj. ilustracyjne

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację