Średzianie w hołdzie Powstańcom

środa, 01 sierpień 2018 18:11
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Dziś jest data szczególna w kalendarzu świąt państwowych i o tym pamiętają mieszkańcy naszego miasta.

Młodzi patrioci, punktualnie o godzinie 17.00, w centrum Środy Śląskiej uczcili Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego.

Święto to zostało ustanowione w 2010 roku w hołdzie bohaterom Powstania Warszawskiego, którzy w obronie naszego kraju walczyli o wyzwolenie stolicy, sprzeciwiając się okupacji niemieckiej oraz zagrażającej Polsce niewoli sowieckiej.

Powstanie wybuchło 1 sierpnia 1944 roku. Dzisiaj o Godzinie "W" w całej Polsce zatrzymał się na chwilę czas, na znak pamięci o powstańcach.

(red) fot. Michał Witkowski

Ostatnio zmieniany środa, 01 sierpień 2018 18:19

Komentarze  

Permalink -1 Kacper
I tak wszyscy skończycie w [oooops] za zadymy. Pozdrawiam
2018-08-03 18:48 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 Bolek
Biedne niczego nieświadome dzieci, maszerują... spacerują... a pojęcia nie mają gdzie dzwoni.
2018-08-02 15:47 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 Gall
Super zdjęcia! I pochwała należy się też młodzieży która zorganizowała to widowisko :-)
2018-08-01 22:42 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +3 Dumny
Chłopaki, szacun dla Was, jesteście wielcy. Dumny jestem dzięki takim ludziom jak Wy, że tu mieszkam. Mały przekaz do kierowców którzy byli bardzo niecierpliwi i nie potrafili okazać szacunku podczas tak ważnej rocznicy - kij wam w oko, o was nikt mendy pamiętać nie będzie.
2018-08-01 20:31 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +9 Michał
Pięknie!
2018-08-01 18:50 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież