Średzianie w hołdzie Powstańcom

środa, 01 sierpień 2018 18:11
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Dziś jest data szczególna w kalendarzu świąt państwowych i o tym pamiętają mieszkańcy naszego miasta.

Młodzi patrioci, punktualnie o godzinie 17.00, w centrum Środy Śląskiej uczcili Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego.

Święto to zostało ustanowione w 2010 roku w hołdzie bohaterom Powstania Warszawskiego, którzy w obronie naszego kraju walczyli o wyzwolenie stolicy, sprzeciwiając się okupacji niemieckiej oraz zagrażającej Polsce niewoli sowieckiej.

Powstanie wybuchło 1 sierpnia 1944 roku. Dzisiaj o Godzinie "W" w całej Polsce zatrzymał się na chwilę czas, na znak pamięci o powstańcach.

(red) fot. Michał Witkowski

Ostatnio zmieniany środa, 01 sierpień 2018 18:19

Artykuły powiązane

  • Przedstawiciel „Rycerzy Rolanda” na uroczystości w Warszawie

    Sekretarz Fundacji „Rycerze Rolanda” z Juszczyna p. Tadeusz Guzik, znalazł się w grupie osób zaproszonych przez Sekretarza Stanu, Głównego Geologa Kraju, Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Surowcowej Państwa prof. Dr hab. Mariusza Oriona Jędryska na uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego odbywających się w Ministerstwie Środowiska 1 sierpnia w Warszawie.

  • W hołdzie warszawskim powstańcom

    Wczoraj w Jastrzębcach odbyła się uroczystość upamiętniająca 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

  • Patriotyczna uroczystość w Jastrzębcach

    Przewodniczący Rady Powiatu w Środzie Śląskiej Daniel Padewski, zaprasza na uroczystość z okazji 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego,

Komentarze   

Permalink -1 Kacper
I tak wszyscy skończycie w [oooops] za zadymy. Pozdrawiam
2018-08-03 18:48 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 Bolek
Biedne niczego nieświadome dzieci, maszerują... spacerują... a pojęcia nie mają gdzie dzwoni.
2018-08-02 15:47 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 Gall
Super zdjęcia! I pochwała należy się też młodzieży która zorganizowała to widowisko :-)
2018-08-01 22:42 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +3 Dumny
Chłopaki, szacun dla Was, jesteście wielcy. Dumny jestem dzięki takim ludziom jak Wy, że tu mieszkam. Mały przekaz do kierowców którzy byli bardzo niecierpliwi i nie potrafili okazać szacunku podczas tak ważnej rocznicy - kij wam w oko, o was nikt mendy pamiętać nie będzie.
2018-08-01 20:31 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +9 Michał
Pięknie!
2018-08-01 18:50 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież