"Kuchenne Rewolucje" Magdy Gessler po sąsiedzku

"Kuchenne Rewolucje" Magdy Gessler po sąsiedzku

Od niedzieli do czwartku w Kawicach nagrywane były sceny do programu kulinarnego „Kuchenne Rewolucje”, który prowadzi Magda Gessler.

Nowa oferta Al Lago! Atrakcyjna promocja i świąteczna propozycja

Nowa oferta Al Lago! Atrakcyjna promocja i świąteczna propozycja

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym aktualnym menu, atrakcyjną promocją w godzinach lunchowych oraz świąteczną propozycją wigilijną dla…

Zebrali ponad 3,5 tys. złotych na paczki dla potrzebujących

Zebrali ponad 3,5 tys. złotych na paczki dla potrzebujących

Przez dwa dni 4 i 11 grudnia, na ulicach naszego miasta kwestowali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 z Odziałem…

Będą ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty

Będą ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty

Zarządzeniem Wojewody Dolnośląskiego, 17 lutego 2019 r. odbędą się ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty w jednomandatowym okręgu wyborczym nr…

Średzianie w podróży dookoła świata. Rejs trwa nadal...

wtorek, 04 grudzień 2018 16:20
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Stoimy przy kei na rzece Arno przy Nautica 180. To zaprzyjaźniona marinka, albo raczej dwie, należące do tego samego właściciela - Alessandro i jego mamy.

To drewniane pomosty z mooringami. Obecnie stoimy w longside w mniejszej, u mamy. Przyjechaliśmy we czwórkę i plan zakładał wykręcenie pompy wtryskowej z silnika stacjonarnego, demontaż generatora prądu, montaż nowego agregatu chłodniczego i kuchenki gazowej. Plus oczywiście lakiery, odsalanie, etc. Zadanie, panie prezesie jedynie słusznej partii , wykonane tylko częściowo. Demontaż poszedł w miarę szybko jak zwykle, montaż opornie. Ale sto winek na 100-lecie wykonano...

 A tak poważnie, to lało jak z cebra pierwsze 3 dni. Musieliśmy też łączyć prace fizyczne z rekreacją. Po raz setny zwiedzamy Pisę, popijamy na skałach Marina di Pisa i pomagamy naszym kolegom z polskich jachtów. Do naszej burty przytargaliśmy ”Lady Melinę” z Wrocławia, którą Bolek i Andrzej przypłynęli z południa Mediteranea. Czeka teraz na powrót Alesandro i remont dna. Będziemy tam trochę pilotować. Przy okazji załatwiliśmy klar na Marcinkowej „Cornelli”, z którą wiąże mnie dożywotnia przyjaźń.

W promieniu 0,5 mili 3 polskie jachty na włoskim lądzie. Wracaliśmy znów Carawelką wypełnioną szpejami po sufit. Jak Cygany. W domu i firmie trochę spraw do załatwienia, więc trzeba wracać. W Szczecinie szyją nowego grota. Genuę i foka pozszywałem sam. Ale w tle kolejna inwestycja – nowa genua.

Plan jest taki: naprawiamy w kraju pompę, generator, rozrusznik i trochę elektroniki i wracamy na jacht. Łódka przepłynęła świat i wymaga remontów więc staramy się ją odnowić. Ale nie przerywamy rejsu.  Montujemy i płyniemy dalej. Na południe morza śródziemnego.

Kiedy? Może przed świętami, albo przed Nowym Rokiem. Jeśli nie naprawimy, to na początku styczna. Bez pośpiechu i terminów. Na przeczekanie zimy w ciepłym. Jacht ma ogrzewanie. Wiosną powrót przez południe śródziemnego, może Izrael. Jesienią  przez Baleary na Gibraltar i znów na Kanary. Potem miesiąc na Wyspach Zielonego Przylądka i przeskok na Karaiby. Stamtąd do Brazylii. I na południe...

Do usłyszenia!

Redakcję i czytelników Rolanda

pozdrawia

kapitan Tadeusz Staniul

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież