Średzka policjantka spotkała się z przedszkolakami

czwartek, 18 październik 2018 19:41 Dział: Miękinia
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej spotkała się z przedszkolakami z Pisarzowic, aby porozmawiać o ich bezpieczeństwie.

Szczególnie wiele uwagi poświęcała bezpiecznej drodze do przedszkola. Była to również doskonała okazja do zapewnienia najmłodszych, że policjanta nie należy się bać, ani nim „straszyć”.

Spotkania z przedszkolakami odbyły się w trzech grupach wiekowych. Wzięło w nich udział blisko 200 maluchów. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną przedstawiającą w prosty i przystępny dla nich sposób podstawowe zasady poruszania się po drodze, w tym przechodzenie po pasach na drugą stronę drogi. Obok zachowań prawidłowych przedszkolaki obejrzały slajdy przedstawiające sytuacje, które mogą nieść ze sobą zagrożenie.

Policjantka przypomniała również maluchom, jak w bezpieczny sposób powinny podróżować w samochodzie – w fotelikach i z zapiętymi pasami oczywiści.

Była to również okazja, aby zachęcić dzieci do noszenia elementów odblaskowych, co jest szczególnie istotne w okresie jesienno-zimowym. Mówiono również o właściwym zachowaniu w sytuacji, kiedy dziecko zaczepi osoba obca oraz w przypadku ataku agresywnego psa.

Na koniec funkcjonariuszka średzkiej policji przypomniała najmłodszym ważne telefony alarmowe: 997 oraz 112, właściwe w sytuacjach zagrożenia.

(rol/ms) fot. KPP

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

a czemu pani policjantka nie chce się ujawnić ? tylko anonimowo występuje ???

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację