Średzka policjantka spotkała się z przedszkolakami

czwartek, 18 październik 2018 19:41 Dział: Miękinia
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej spotkała się z przedszkolakami z Pisarzowic, aby porozmawiać o ich bezpieczeństwie.

Szczególnie wiele uwagi poświęcała bezpiecznej drodze do przedszkola. Była to również doskonała okazja do zapewnienia najmłodszych, że policjanta nie należy się bać, ani nim „straszyć”.

Spotkania z przedszkolakami odbyły się w trzech grupach wiekowych. Wzięło w nich udział blisko 200 maluchów. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną przedstawiającą w prosty i przystępny dla nich sposób podstawowe zasady poruszania się po drodze, w tym przechodzenie po pasach na drugą stronę drogi. Obok zachowań prawidłowych przedszkolaki obejrzały slajdy przedstawiające sytuacje, które mogą nieść ze sobą zagrożenie.

Policjantka przypomniała również maluchom, jak w bezpieczny sposób powinny podróżować w samochodzie – w fotelikach i z zapiętymi pasami oczywiści.

Była to również okazja, aby zachęcić dzieci do noszenia elementów odblaskowych, co jest szczególnie istotne w okresie jesienno-zimowym. Mówiono również o właściwym zachowaniu w sytuacji, kiedy dziecko zaczepi osoba obca oraz w przypadku ataku agresywnego psa.

Na koniec funkcjonariuszka średzkiej policji przypomniała najmłodszym ważne telefony alarmowe: 997 oraz 112, właściwe w sytuacjach zagrożenia.

(rol/ms) fot. KPP

Komentarze  

Permalink -1 gall
a czemu pani policjantka nie chce się ujawnić ? tylko anonimowo występuje ???
2018-10-18 20:29 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież