Środa Śląska z nową wizytówką

sobota, 09 czerwiec 2018 09:57 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Strona poświęcona Gminie Środa Śląska, administrowana przez Urząd Miejski, dostępna jest od 5 czerwca br. w nowej szacie graficznej. Jest bardziej funkcjonalna, przejrzysta, a przy tym cieszy oko.

 Nowa odsłona

Adres www nie uległ zmianie i gminny portal nadal można znaleźć, wpisując w przeglądarce: srodaslaska.pl. Wygląd i układ strony internetowej jest już jednak zupełnie inny. Treści podzielone zostały na trzy główne zakładki: „Miasto i gmina”, „Gospodarka i finanse” i „Czas wolny”. Poniżej znajdziemy osiem funkcjonalnych kafelków, umożliwiających wejście bezpośrednio w kilka podstawowych zagadnień. Odświeżona została także strona Biuletynu Informacji Publicznej. Te działania, wykonane na zlecenie gminy przez firmę Devcomm ICT z Lublina, mają sprawić, że poruszanie się po nowych stronach będzie prostsze i bardziej intuicyjne.

- W ubiegłym roku przeprowadziliśmy wśród mieszkańców ankietę na temat kształtu strony i to właśnie ich opinie miały duży wpływ na ostateczny dzisiejszy wygląd strony www, która jest gminną wizytówką. - wyjaśnia Marta Wilczyńska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej - oczywiście nadal będziemy wdzięczni za wszelkie konstruktywne uwagi, które pomogą nam jeszcze bardziej usprawnić gminną stronę internetową.

Kolejny etap zmian

Nowa strona internetowa i portal BIP zyskały również ciekawe funkcjonalności, jak na przykład aktywna mapa sołectw. Część udogodnień pojawi się niebawem, ponieważ prace nad dużym projektem e-usług, jeszcze trwają.

- W ramach programu wdrażania e-usług zrealizowano już między innymi zakup niezbędnego sprzętu i oprogramowania, a także przeszkolono użytkowników. W planach mamy także m.in. uruchomienie Gminnego Portalu Podatkowego, w tym formularzy podatkowych na platformie ePUAP oraz budowę Hot – Spotu w Urzędzie Miejskim - komentuje Andrzej Bielski, sekretarz Gminy Środa Śląska, odpowiedzialny za realizacje całego projektu.

Wyżej wymienione są częścią wspólnego projektu zadań pod nazwą „Opracowanie i wdrażanie e-usług dla społeczeństwa w Gminie Środa Śląska – etap II”. Jego wartość opiewa na kwotę blisko 800 tys. zł. Dofinansowanie do projektu e-usług w ramach „Regionalnego Programu Operacyjnego woj. dolnośląskiego na lata 2014-2020” wyniosło ponad 670 tys. zł, czyli pokryje około 85% kosztów związanych z jego wdrażaniem.

(um) fot. ug

nowa strona

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany czwartek, 21 czerwiec 2018 11:50

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież