"Stawiają na nogi" cały powiat!

czwartek, 29 listopad 2018 19:52
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Czujniki tlenku węgla stawiają na przysłowiowe „nogi” cały powiat. W tygodniu, niemalże co drugi dzień, straż pożarna odbiera zgłoszenia o włączeniu się alarmu sygnalizującego zawartość czadu w mieszkaniu.

Dlatego apelują, aby w urządzeniach wymieniać baterie oraz pamiętać, że jest to urządzenie elektryczne, które jak każde inne ulega awariom. Jednak mimo wszystko pamiętajmy, że CZAD to cichy zabójca i każdy sygnał należy traktować ostrzegawczo!

Ostanie zgłoszenie miało miejsce wczoraj (28 listopada), po godzinie 23:00, kiedy to dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej został powiadomiony o włączeniu się "czujki" czadu w jednym z mieszkań w miejscowości Krępice przy ul. Nowej.

- Wysłani na miejsce strażacy przeprowadzili pomiar stężenia tlenku węgla w mieszkaniu, który wykazał brak trucizny. Podczas prowadzonej przez służby ratownicze interwencji ponownie włączyła się "czujka", sygnalizując stężenie czadu w mieszkaniu, kolejny pomiar przeprowadzony w pomieszczeniach wykazał 0. Prawdopodobną przyczyną włączenia się alarmu była ponownie rozładowująca się bateria, bądź wadliwe urządzenie – wyjaśnia rzecznik prasowy KP PSP w Środzie  Śląskiej Dariusz Domaradzki.

Takich i podobnych interwencji strażaków jest sporo, zatem - zanim zadzwonisz po straż, upewnij się czy to nie będzie kolejny "fałszywy alarm"...

(kb) fot. zdj. ilustracyjne

Ostatnio zmieniany czwartek, 29 listopad 2018 21:33

Komentarze  

Permalink +4 ryan
A ja tak przy okazji bym się chciał tych służb zapytać gdzie są codziennie około 14-15tej jak się w Środzie nie da oddychać? Jak się kopci z niektórych kominów, że świata nie widać to się nie dziwie, że czujniki w domach się włączają! Wczoraj około 15tej w rynku było siwo i naprawdę nie można było oddychać! Gdzie są te służby? Przecież to nie trwa 5 - 10 minut tylko dwie, trzy godziny! Nikt nic z tym nie robi!
Proszę o odpowiedź kogoś ze służb.
2018-11-30 07:57 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +7 janek.borowy
Proszę Państwa,
jak się włącza czujka jaśnie wielmożne hrabięta ze straży i innych służb mają obowiązek przyjechać i sprawdzić! taka jest umowa społeczna, my łożymy na emeryturki po 25 latach, a Wy przez te 25 lat służycie nam! choćby to było bezzasadne. jak się komuś taki układ nie podoba mnóstwo firm na strefie szuka pracowników, można zmienić pracę, nikt nie jest strażakiem dożywotnio i za karę!
ale uwaga!!! tam trzeba pracować na chlebek i to do co najmniej 65lat ! tam się już nie jest służbą!
w szwajcarii gdzie szacunek dla życia mieszkańców jest olbrzymi jak zadzwonisz i nic nie powiesz, w słuchawce będzie cisza wszystkie służby się zlecą bo myślą że nie możesz mówić i coś się dzieje. zrób to u nas.... a nawet powiedz gdzie jesteś i zobacz za ile przyjedzie pogotowie.....
2018-11-30 06:32 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież