Stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w latarnię (raport strażaków)

poniedziałek, 19 listopad 2018 13:22 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W jakich działaniach brali udział nasi strażacy w ostatnich dniach?

W piątek 16.11.2018 r., przed godziną 21:00, Dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej został zawiadomiony o zdarzeniu drogowym na DK94.

W Środzie Śląskiej, na skrzyżowaniu ul. Oławskiej z drogą krajową, 24-letni kierowca samochodu osobowego marki Ford Mondeo stracił panowanie nad pojazdem, który uderzył w latarnię. 

- Poszkodowany opuścił samochód o własnych siłach. Działania strażaków polegały m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy i wsparciu psychicznym  poszkodowanej osobie. Na skutek zdarzenia uszkodzona została latarnia, znak drogowy oraz przód samochodu osobowego. Starty oszacowano na około 10 tys. złotych.  – informuje rzecznik prasowy KPP SP w Środzie Śląskiej, Dariusz Domaradzki.

Także w miniony piątek, w godzinach wieczornych, strażacy otrzymali zgłoszenie z miejscowości Mrozów o włączeniu się czujnika dwutlenku węgla w jednym z mieszkań na ul. Orzechowej.

- Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy sprawdzili mieszkanie na zawartość czadu. Urządzenie pomiarowe wykazało zero. Włączenie zamontowanego na ścianie czujnika również nie zasygnalizowało o stężeniu trucizny w domu – wyjaśnia D. Domaradzki i podkreśla, że czujki sygnalizują dźwiękiem stan rozładowywania baterii i przed wezwaniem pomocy warto sprawdzić czy owy sygnał nie informował o wymianie akumulatora.

W niedzielę 18.11.2018 r., przed godziną 19:00, zaniepokojeni przechodnie poinformowali dyżurnego o zerwanej linii energetycznej w miejscowości Wrocisławice.

- Na chodniku leżał urwany kabel, który cały czas był połączony z linią wysokiego napięcia. Strażacy zabezpieczyli miejsce. Po dotarciu na miejsce pogotowia energetycznego, pracownicy odłączyli zasilanie prądu we wsi, w celu naprawy linii. Prawdopodobną przyczyną zerwania się kabla były niesprzyjające warunki pogodowe. – informuje rzecznik prasowy KPP SP w Środzie Śląskiej.

(kb) / fot. zdj. ilustracyjne

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację