"Kuchenne Rewolucje" Magdy Gessler po sąsiedzku

"Kuchenne Rewolucje" Magdy Gessler po sąsiedzku

Od niedzieli do czwartku w Kawicach nagrywane były sceny do programu kulinarnego „Kuchenne Rewolucje”, który prowadzi Magda Gessler.

Nowa oferta Al Lago! Atrakcyjna promocja i świąteczna propozycja

Nowa oferta Al Lago! Atrakcyjna promocja i świąteczna propozycja

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym aktualnym menu, atrakcyjną promocją w godzinach lunchowych oraz świąteczną propozycją wigilijną dla…

Zebrali ponad 3,5 tys. złotych na paczki dla potrzebujących

Zebrali ponad 3,5 tys. złotych na paczki dla potrzebujących

Przez dwa dni 4 i 11 grudnia, na ulicach naszego miasta kwestowali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 z Odziałem…

Będą ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty

Będą ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty

Zarządzeniem Wojewody Dolnośląskiego, 17 lutego 2019 r. odbędą się ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty w jednomandatowym okręgu wyborczym nr…

Stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w latarnię (raport strażaków)

poniedziałek, 19 listopad 2018 13:22
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W jakich działaniach brali udział nasi strażacy w ostatnich dniach?

W piątek 16.11.2018 r., przed godziną 21:00, Dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej został zawiadomiony o zdarzeniu drogowym na DK94.

W Środzie Śląskiej, na skrzyżowaniu ul. Oławskiej z drogą krajową, 24-letni kierowca samochodu osobowego marki Ford Mondeo stracił panowanie nad pojazdem, który uderzył w latarnię. 

- Poszkodowany opuścił samochód o własnych siłach. Działania strażaków polegały m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy i wsparciu psychicznym  poszkodowanej osobie. Na skutek zdarzenia uszkodzona została latarnia, znak drogowy oraz przód samochodu osobowego. Starty oszacowano na około 10 tys. złotych.  – informuje rzecznik prasowy KPP SP w Środzie Śląskiej, Dariusz Domaradzki.

Także w miniony piątek, w godzinach wieczornych, strażacy otrzymali zgłoszenie z miejscowości Mrozów o włączeniu się czujnika dwutlenku węgla w jednym z mieszkań na ul. Orzechowej.

- Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy sprawdzili mieszkanie na zawartość czadu. Urządzenie pomiarowe wykazało zero. Włączenie zamontowanego na ścianie czujnika również nie zasygnalizowało o stężeniu trucizny w domu – wyjaśnia D. Domaradzki i podkreśla, że czujki sygnalizują dźwiękiem stan rozładowywania baterii i przed wezwaniem pomocy warto sprawdzić czy owy sygnał nie informował o wymianie akumulatora.

W niedzielę 18.11.2018 r., przed godziną 19:00, zaniepokojeni przechodnie poinformowali dyżurnego o zerwanej linii energetycznej w miejscowości Wrocisławice.

- Na chodniku leżał urwany kabel, który cały czas był połączony z linią wysokiego napięcia. Strażacy zabezpieczyli miejsce. Po dotarciu na miejsce pogotowia energetycznego, pracownicy odłączyli zasilanie prądu we wsi, w celu naprawy linii. Prawdopodobną przyczyną zerwania się kabla były niesprzyjające warunki pogodowe. – informuje rzecznik prasowy KPP SP w Środzie Śląskiej.

(kb) / fot. zdj. ilustracyjne

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież