Strażackie ćwiczenia taktyczno-bojowe na strefie

sobota, 16 czerwiec 2018 14:41 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Strażacy ze Środy Śląskiej, Wrocławia, Trzebnicy, Świebodzic, a także zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu średzkiego, brały dziś udział w ćwiczeniach taktyczno-bojowych w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej pn. "Strefa 2018". W akcji uczestniczyło około 150 strażaków, ok. 20 wozów bojowych oraz cysterna na wodę. 

 

- Około godziny 9:20 do straży pożarnej wypłynęło zgłoszenie o pożarze w firmie Rotom w Komornikach. Wynikało z niego, że ogień wydobywa się spod sterty palet. Po kilku minutach pojawiły się pierwsze jednostki straży pożarnej, które w tempie ekspresowym zaczęły działania. Strażacy rozłożyli basen, do którego woda była pobierana bezpośrednio z akwenu "Kajaki". Podczas szybkiej i sprawnie przeprowadzonej akcji ewakuacyjnej pracowników firmy, w pożarze nikt nie ucierpiał. Cała akcja trwała do około godziny 12:00 - czytamy w opisie inscenizacji ćwiczeń. 

Działania te były odzwierciedleniem pożaru, który miał miejsce w roku 2008 w firmie Rotom. - Był to pożar ciężki do opanowania, ponieważ żar był na tyle duży, że ograniczał pracę strażaków. Podczas tych ćwiczeń chcemy udoskonalić działania strażaków oraz sprawdzić współpracę strażaków z różnych jednostek - podsumowuje ćwiczenia Wiesław Kudryński, wieloletni strażak-ochotnik z Bukówka, były zastępca dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej KP PSP w Środzie Śl., inspektor ochrony przeciwpożarowej w zakładach na strefie.

(kb) fot. kb

IMG 3025

IMG 3046

IMG 3032

IMG 3051

IMG 3038

IMG 3062

IMG 3078

IMG 3076

IMG 3101

IMG 3092

IMG 3114

IMG 3115

IMG 3104

IMG 3111

WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ

Ostatnio zmieniany wtorek, 17 lipiec 2018 01:15

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież