Strażackie święto w Środzie Śląskiej (fotoreportaż)

wtorek, 08 maj 2018 18:57 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W minioną niedzielę (6 maja) na rynku w Środzie Śl. odbyły się uroczystości związane z obchodami Powiatowego Dnia Strażaka.

 

Organizatorami corocznego święta "pożarników" byli - bryg. Marek Wawrejko, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej oraz dh Leszek Gawliński Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP.

Uroczystość, rozpoczęła się przemarszem pododdziałów złożonych z funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz druhów ochotników ulicami Środy Śląskiej.  

Następnie została odprawiona polowa msza święta celebrowana przez księży proboszczów średzkich parafii oraz powiatowego kapelana, w intencji wszystkich strażaków. Po mszy odbył się  uroczysty apel.

Wśród wielu znamienitych gości obecnych na uroczystości był między innymi bryg. Piotr Grzyb, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu oraz przedstawiciele władz samorządowych wraz z kierownikami instytucji publicznych.

Apel był znakomitą okazją, aby wręczyć strażakom KP PSP Środa Śląska nominacje na wyższe stopnie służbowe oraz akty mianowania na stanowiska służbowe:

na stopień bryg.:

– mł. bryg. Tomasz Imielski,

na stopień st. kpt.:

– kpt. Janusz Bębas,

– kpt. Krzysztof Kuźniar,

na stopień mł. kpt.:

– asp. Wojciech Lech,

na stopień ogn.:

mł. ogn. Aleksander Koćwin,

na stopień mł. ogn.:

– st. sekc. Marek Anioł,

– st. sekc. Marcin Galus,

– st. sekc. Jacek Kaznowski,

– st. sekc. Mariusz Kielesiński,

– st. sekc. Jacek Kaznowski,

– st. sekc. Adam Krzyżanowski,

– st. sekc. Piotr Ziejka,

na stopień st. sekc.:

– sekc. Tomasz Gołdyn,

– sekc. Kamil Kamiński,

– sekc. Łukasz Pietryka,

na stopień st. str.:

 – st. str. Adam Kochanowicz.

W dalszej części obchodów odbył się strażacki piknik w parku w Cesarzowicach, poprzedzony "głośnym" przejazdem pojazdów pożarniczych.

Tomasz Imielski, fot. Wiktor Kalita

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany wtorek, 15 maj 2018 22:23

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież