Strażacy z Ujazdu Górnego ponownie pozyskują sprzęt

poniedziałek, 19 marzec 2018 10:27 Dział: Udanin
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ochotnicza Straż Pożarna z Ujazdu Górnego pokazuje, że bezpieczeństwo mieszkańców gminy i zabezpieczenie obszaru chronionego oraz autostrady A4 i drogi DW 345, bierze sobie głęboko do serca.

 

Strażacy z Ujazdu Górnego wybrali specjalizację ratownictwo techniczne, co wiążę się z ich bardzo częstymi wyjazdami do wypadków drogowych. Starają się uzupełniać sprzęt, który jest niezbędny do prowadzenia sprawnej, skutecznej i szybkiej akcji ratunkowej podczas wypadków drogowych.

- W tym roku udało się nam uzupełnić w 100% sprzęt związany z ratownictwem technicznym według wytycznych z zakresu organizacji ratownictwa technicznego KSRG. Zakupiliśmy poduszki wysokociśnieniowe wraz z całym osprzętem do ich sprawnego działania oraz zestaw łańcuchów do naszych urządzeń hydraulicznych – mówi naczelnik OSP Rafał Guzy.

Nowy sprzęt będzie wykorzystywany m.in. podczas nieszczęśliwych wypadków, takich jak przygniecenie osoby poszkodowanej przez ciężki przedmiot np. samochód. Dzięki zakupionym poduszkom strażacy będą mogli przeprowadzić sprawną ewakuację osoby poszkodowanej.

- Firma Flavon z Krakowa dofinansowała nam w całości zakup sprzętu o którym mówiłem wcześniej. Właśnie dzięki tak wspaniałym ludziom możemy sprawnie rozwijać swoją jednostkę OSP, co realnie przekłada się na bezpieczeństwo naszych mieszkańców – dodaje naczelnik Guzy.

Strażacy pozyskują nowy sprzęt od sponsorów, aby dbać o nasze bezpieczeństwo. To właśnie oni są naszymi cichymi bohaterami, którzy nie oczekują braw i nagród, ale zawsze są gotowi, aby nam pomóc.

(ws) fot. ws

Ostatnio zmieniany środa, 21 marzec 2018 21:06

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
0 Characters
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację