Sukces Środy Śląskiej w Katowicach

środa, 10 październik 2018 10:38
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Burmistrz Adam Ruciński, 3 października, podczas Kongresu Samorządów w Katowicach odebrał wyróżnienie dla Środy Śląskiej za zajęcie drugiego miejsca w prestiżowym rankingu wydatków inwestycyjnych samorządów w latach 2015–2017.

Rankingi czasopisma samorządowego „Wspólnota” to zestawienia przygotowywane przez prof. Pawła Swianiewicza z Uniwersytetu Warszawskiego, oceniające samorządy na podstawie rozmaitych kryteriów. W najnowszym opracowaniu wzięto pod lupę dane z Głównego Urzędu Statystycznego dotyczące średnich wydatków inwestycyjnych na jednego mieszkańca w 2017 roku.

W kategorii miast powiatowych na drugim miejscu zestawienia znalazła się Środa Śląska. Średnie wydatki inwestycyjne per capita 2015–2017 w mieście wynoszą 1114,67 zł. Środa Śląska jest tym samym drugim miastem powiatowym w kraju i pierwszym w województwie, kolejne dolnośląskie miasto – Polkowice – zajęły 7 miejsce.

Dla Środy Śląskiej jest to jednocześnie bardzo duży awans, ponieważ w rankingu za lata 2013–2015 samorząd zajmował 21. miejsce. – Odbierałem tę nagrodę w Katowicach z ogromną radością, nawet wzruszeniem, ale także satysfakcją. Obiektywne, zewnętrzne rankingi, bazujące na twardych danych statystycznych to najlepsza ocena naszej wspólnej pracy podczas całej kadencji – podkreśla Adam Ruciński, burmistrz Środy Śląskiej.

Warto też dodać, iż w ogólnym rankingu „Sukces mijającej kadencji” Gmina Środa Śląska zajęła 9 miejsce wśród ponad 320 miast powiatowych w Polsce. W zestawieniu oceniono ogólny poziom rozwoju gospodarczego i społecznego za całą kadencję 2014 – 2018.

Urząd Miejski w Środzie Śl.

 

Proponowane artykuły:

Komentarze  

Permalink +3 Remigiusz
Wyscig szczurów....
2018-10-11 09:02 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 asa
Myślałem, że to informacja, a tu sprytnie ukryta "kampania wyborcza" 8)
A jaki ranking w zadłużeniu ?
Lub ranking najbardziej smogowe miasto, przez zakłady ...

P.S. Wolałbym ranking czy statystykę pt" polecane miasto do odwiedzenia na Dolnym Śląsku /Polsce" bo mam się czym chwalić historycznie, a nie ekonomicznie"
P.
2018-10-10 13:46 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -1 Kon by sie usmial
Przy wzroście zadłużenia gminy z 20 na 40 mln nie dziwne ze jest awans. Tylko gdzie te inwestycje?? Skoro takie zadluzenie to ze 3 szkoly powinny powstac. Po tej kadencji zostanie tylko niebotyczny dług, niedokonczone inwestycje m.in na wiejskiej, i bedziemy dopłacać do tej nieszczesnej komunikacji, ale cieszmy sie nasz maly czlowiek awansowal w rankingu hahah
2018-10-10 14:19 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +3 miasto
Piękny sukces - tylko my w mieście zastanawiamy się za co ...
2018-10-10 13:25 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież