Susza na terenie Gminy Środa Śląska

wtorek, 11 wrzesień 2018 12:37 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Susza na terenie gminy Środa Śląska nie odpuszcza.

Instytut Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach – Państwowy Instytut Badawczy wydał raport, w którym informuje, że w 11 okresie raportowania tj. od 1 lipca do 31 sierpnia 2018 roku stwierdza występowanie suszy rolniczej na obszarze Polski (link do komentarza do raportu)

Rolnicy posiadający uprawy okopowe lub kukurydzę na terenie Gminy Środa Śląska mogą składać wnioski o oszacowanie szkód w swoim gospodarstwie rolnym, spowodowanych klęską suszy.

Wnioski należy składać w Urzędzie Miejskim w Środzie Śląskiej.

Wzory wniosków:

Wniosek rolnika dotyczący oszacowania szkód w gospodarstwie rolnym

Oświadczenie nr 1 dla rolników nie posiadających własnej dokumentacji

Oświadczenie nr 2 dla rolników posiadających pełna dokumentację

Urząd Miejski w Środzie Śląskiej

Komentarze  

Permalink 0 Waldek
Susza niestety zebrała swoje żniwo i to odczujemy ale oby jak najmniej. Mamy pogodę jaką mamy i nic nie poradzimy tylko trzeba z tym żyć. Jak nie susza to powódź i taka jest już natura.
2018-09-11 21:39 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +2 Wiesiek
No to akurat nie żadne odkrycie bo że jest susza to było widać i czuć :lol: Oby ta klęska nie odbiła się zbytnio na cenach bo podwyżek mamy wystarczająco jako naród.
2018-09-11 14:38 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież