Świąteczna pomoc dla zwierzaków

środa, 26 grudzień 2018 11:03 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Uczniowie Powiatowego Zespołu Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Wincentego Witosa w Środzie Śląskiej od wielu lat włączają się do pomocy, tym którym jest ona najbardziej potrzebna, a utrudniona jest o tyle, że obdarowywani niestety nie potrafią powiedzieć na co najbardziej liczą.

W tym roku akcja „Pełna Miska dla Schroniska” organizowana przez uczniów, wraz z opiekunami samorządu uczniowskiego, wspierała fundację Stacyjka Matusia w Mierczycach, którą od wielu innych instytucji wyróżnia różnorodność czworonogów.

Pod opieką wolontariuszy znajdują się konie, kozy, owce, które zostały „wyrwane z rąk” rzeźników.  Na terenie objętym przez fundacji mieszkają również psy i koty.

W tym roku dzięki hojności mieszkańców Środy Śląskiej, uczniów oraz nauczycieli PZSP nr 2, zebrano wiele przydatnych rzeczy.

- W naszej paczce podarowanej do fundacji Stacyjka Matusia w Mierczycach znalazło się wiele koców, jedzenia, smakołyków oraz wiele innych przydatnych rzeczy. Dzięki dobroczynności ludzi zebrano również 500 zł, za które zakupiliśmy dobrej jakości karmę suchą i mokrą – informują organizatorzy akcji. 

- Oprowadzeni przez wolontariuszkę fundacji, mieliśmy okazję na chwilę zabawy, spacery i pieszczot z podopiecznymi. Jest to już kolejna edycja akcji pn. „Pełna Miska dla Schroniska” organizowana w naszej szkole i co roku patrząc na radość zwierząt wiemy, że nie możemy odpuścić  ­ - dodają uczniowie.

Oczywiście nie zabrakło podziękowań, które znajdujemy na stronie fundacji: 

Chcemy podziękować wszystkim - tym młodym, pełnym empatii ludziom i ich opiekunom, za zorganizowanie zbiórki i odwiedziny... pomoc, zainteresowanie zwierzakami - oby zostało im tak na całe życie i żeby przekazali tę wspaniałą cechę, jaką jest Wielkie Serce następnym pokoleniom. Środa Śląska - DZIĘKUJEMY!!!! My również jesteśmy dumni! Gratulacje! 

Każdy, kto chciałby wesprzeć fundację Stacyjka Matusia w Mierczycach, może to zrobić przekazując 1 % podatku, nr KRS: 0000276685, lub przesyłając pieniądze na konto 34 1060 0076 0000 3200 0140 7757.

(kb) / fot. pzsp

Ostatnio zmieniany środa, 26 grudzień 2018 11:08

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież