Wydrukuj tę stronę
    Dział: Sport wtorek, 09 kwiecień 2019 01:41

Świetny start naszych karateków w Łodzi

7 Comments

Średzcy karatecy, na XV Harasuto World Cup 2019 , który odbył się w dniach 04-07 kwietnia w  Łodzi, znowu pokazali co potrafią.

W zawodach uczestniczyło 1371 zawodników ze 108 klubów, z 13 państw min: Danii, Ukrainy, Niemiec, Węgier, Anglii, Norwegii, Rosji, Białorusi, Finlandii, Szkocji, Łotwy, Austrii oraz Polski.

Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza zdobyli 7 medali - 3 złote, 1 srebrny oraz 3 brązowe. Złoto wywalczyły Milena Żurek w U-10, Emilia Wysocka w U-12 oraz drużyna w składzie Milena Żurek, Emilia Wysocka i Lena Lenart.

Srebro w U-12 zdobyła Milena Żurek.

Brąz przywiozła drużyna kadetów: Patryk Dul, Michał Dziedzicki, Bartosz Zamaro i drużyna U-14: Adam Dul, Kamil Brzeziński i Bartosz Zamaro.

5 miejsce w kategorii seniorów (na 29 startujących) wywalczył Bartłomiej Babiński, który przegrał walkę o 3 miejsce z zawodnikiem z Łotwy 3 do 2, wcześniej wygrywając 3 walki oraz Maria Kułakowska w U-14, która swoją walkę o 3 miejsce przegrała z Ukrainką 4 do 1 (startowało 31 zawodniczek).

Na szczególne wyróżnienie zasługuje start naszych dziewcząt w kata U-12. W konkurencji wzięło udział 21 zawodniczek. Wszystkie miejsca na podium przypadły naszym reprezentantkom. Pierwsza była Emilia Wysocka, druga Milena Żurek, a trzecia Maria Kułakowska.

Jest to kolejny bardzo dobry występ podopiecznych senseia Bogusława Boczniewicza w zawodach międzynarodowych w karate olimpijskim WKF.

- Łódzki turniej jest zaliczany do rankingu Polskiej Unii Karate, która na jego podstawie ustala Kadrę Narodową, dlatego wzięli w nim udział wszyscy najlepsi  karatecy w Polsce oraz reprezentacje narodowe Ukrainy, Węgier, Szkocji i Danii - wyjaśnia B. Boczniewicz. - Bardzo dziękujemy za wsparcie finansowe władzom Miasta i Gminy Środa Śląska, która opłaciła startowe oraz noclegi średzkich karateków - podkreśla.