×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 147.

Święto Flagi w przedszkolu „Pod Topolą”

środa, 02 maj 2018 23:08 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W wyjątkowy sposób przedszkolaki z Przedszkola nr 3 „Pod Topolą” w Środzie Śląskiej uczciły Święto Flagi i Święto Konstytucji. Uwieńczeniem tegorocznych uroczystości był happening.

- Spotykamy się z okazji Święta Konstytucji 3 Maja, Święta Flagi i uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – mówiła Ewa Bartoch, wychowawczyni grupy Mądre Sówki, pomysłodawczyni uroczystości. - Dzisiaj starszaki opowiedzą wam w wierszach o losach Polski, pod jakimi zaborami znajdował się wówczas nasz kraj. Powinniśmy być dumni z tego, że dzisiaj po stu latach, możemy żyć w wolnej Polsce – dodała nauczycielka.

 

Podczas apelu każda z grup przedszkolnych zaprezentowała krótki występ artystyczny. Były pieśni patriotyczne i wiersze, a także kujawiak i przepiękny taniec z szarfami. Za sprawą najmłodszej grupy trzylatków zebrane na placu przedszkolaki wspólnie wyrecytowały wiersz Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”. Uwieńczeniem spotkania był happening. Ubrane na biało i na czerwono dzieci ustawiły się w kształcie polskiej flagi.

 

Na przedszkolaków czekał również słodki poczęstunek. Rzecz jasna w biało-czerwonych barwach.

(isz) fot. isz

 

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany czwartek, 03 maj 2018 23:30

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież