Święto Niepodległości w Środzie Śląskiej - transmisja, zdjęcia [aktualizacja]

niedziela, 11 listopad 2018 13:38
Oceń ten artykuł
(7 głosów)

Powiatowo-gminne obchody Święta Niepodległości w Środzie Śląskiej rozpoczęły się o godzinie 12.00 mszą świętą w intencji Ojczyzny oraz koncertem Średzkiej Orkiestry Dętej.

Następnym punktem programu było złożenie wspólnego wieńca i patriotyczny happening.

Jednak to nie był koniec świętowania w naszym mieście. O godzinie 17.00w Dom Kultury odbył się koncert młodych artystów pt.: „Radośni z wolności – dumni z polskości”.

Wydarzenie zorganizowali starosta średzki Sebastian Burdzy i burmistrz Środy Śl. Adam Ruciński, a współorganizatorzy to Młodzieżowa Rada Powiatu Średzkiego i Pracownia Artystyczna „NaPiętrze”.

(rol)  / fot. wk

Transmisję przygotowali: Dariusz Dziadosz, Grzegorz Zaczyk, Wiktor Kalita, Tadeusz Ostropolski.

Ostatnio zmieniany wtorek, 13 listopad 2018 19:55

Komentarze  

Permalink +1 M8strxu
Prawda z tym dzwonem autobusu? Były dwa nowe a teraz jest jeden prawie nowy bez przodu?
2018-11-14 08:41 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +2 hdd332
a jak odnosicie się do białorusinom?
2018-11-13 23:27 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +9 mieszkanka
Składanie wieńców- w pierwszym szeregu chyba dobrze rozpoznaję panią Agnieszkę a ona tam jako kto? ... przyszła prezes OSiR-u, przyszła radna powiatu, przyszła burmistrzowa ...
2018-11-13 19:09 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +7 hmmm
@ JAN, to jest bardzo dobry pomysł z tym patrolem obywatelskim.
2018-11-13 10:29 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +4 Janek
Sobota dnia 17 godzina 18 dworzec PKS zapraszamy.
2018-11-13 17:23 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +7 mieszkanka
Rewitalizacja (łac. re-+vita - dosłownie: przywrócenie do życia, ożywienie) rynku dolnego a dla mnie jest teraz martwy; kilka razy w roku impreza, klocki na których trudno o odpoczynek ... plac defilad ... moja propozycja to obrócenie pomnika w stroné ratusza i taka jedyna zaleta rewitalizacji, nie potrzebne wtedy jest zamykanie parkingu.
2018-11-12 15:47 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -1 marek
Cytuję mieszkanka:
Rewitalizacja (łac. re-+vita - dosłownie: przywrócenie do życia, ożywienie) rynku dolnego a dla mnie jest teraz martwy; kilka razy w roku impreza, klocki na których trudno o odpoczynek ... plac defilad ... moja propozycja to obrócenie pomnika w stroné ratusza i taka jedyna zaleta rewitalizacji, nie potrzebne wtedy jest zamykanie parkingu.

może dlatego wydaje ci się,że jest martwy, bo jego stali bywalcy też są w większości niestety już martwi...
2018-11-12 18:40 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +13 hmmm
Czy jakiś redaktor gazety mógłby zapytać rzecznika policji o tym incydencie ????Czy sprawa zostanie zamieciona pod dywan, a rozbestwiona w ten sposób dzicz będzie się czuła bezkarnie i będziemy się dowiadywać o takich sprawach od internautów.
2018-11-12 12:49 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +11 Hahaha
Rzecznik policji to mówi tylko o ich "sukcesach" - złapany pijany rowerzysta, ktoś przekroczył prędkość o 10km/h...swoją nieudolnością się przecież chwalić nie będą, a nieudolność i bezczynność sredzkiej policji to ewenement w skali kraju. :lol: Panowie, ruszcie w końcu te swoje du*py do roboty, bo na razie to w Środzie Śl. mamy cyrk nie policję!
2018-11-12 17:59 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -6 Janek
Pewnie jestes z lipowej lub innej lipy i Policja stanowi dla ciebie problem bo nie umiesz zyc normalnie z prawem.
2018-11-12 18:21 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +2 Łilma
A ty naiwny albo z policji. :D hau hauuu
2018-11-12 20:08 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +4 HAHAHA
Cytuję Janek:
Pewnie jestes z lipowej lub innej lipy i Policja stanowi dla ciebie problem bo nie umiesz zyc normalnie z prawem.

Cytuję Janek:
Pewnie jestes z lipowej lub innej lipy i Policja stanowi dla ciebie problem bo nie umiesz zyc normalnie z prawem.

Masz chyba gościu problem z logicznym rozumowaniem. Gdybym miał problemy z prawem, to chyba raczej nie zachęcałbym ich do pracy. 8) a poza tym słabe, to jest ocenianie ludzi przez pryzmat ulicy, na jakiej mieszkają, bo nie wiesz poza tym, co Ciebie może w życiu jeszcze spotkać. :roll: ale faktycznie chyba jakaś urażona duma pana mundurowego z ŚŚ się tu odezwała, więc normalne że nie łączy wątków. :lol:
2018-11-12 20:30 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +22 Tom and Jerry
Napiszcie lepiej o tym jak przed chwilą banda pijanych Ukraińców, 20 może 30 typa urządzilo bitwę na ul. Legnickiej w Środzie na blokach. Było tam prawdopodobnie dwóch Polaków, byc może jeden z nich jest ciężko ranny bo jeden wielmozny ukrainiec jak zwierzę skakało mu po głowie, nigdy takiego czegoś nie widziałem, to był koszmar. wszędzie dużo krwi. Sredzka policja dostała multum zgłoszeń jak trwała bijatyka a oczywiście przyjechali pół godziny po zdarzeniu, jak się wszyscy zmyli dawno temu. Jak się tu czuć bezpiecznie? Jak z jednej strony niewiadomo co nawalonym ukraincom odwali a z drugiej biedna policja w połowie na L4 a druga połowa ma wszystko w du*ie.
2018-11-11 21:30 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +10 Janek
Byli i po sladach krwi doszli na wiadomy adres ale nikt im nie otworzyl drzwi. . postali popatrzyli na krew przed blokiem i pojechali.
2018-11-12 00:11 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +17 Tom and Jerry
Byłem za daleko żeby widzieć co robią dokładnie. Widziałem tylko że może max 10 min się pokrecili i się zmyli. Poza tym są sposoby na to, jak ktoś drzwi nie otwiera, ale czego się spodziewać po sredzkiej policji? Banda wiecznie nawalonych ukraincow robi co chce w tym mieście, dzisiaj to już przeszli sami siebie, a policja nic z tym nie robi. W tym mieście już żadnych patroli nie ma, rzadko kiedy widać radiowóz w nocy, w dzień to conajwyzej po pączki jadą. O pieszych patrolach nie wspomnę nawet. W ogóle tego nie praktykują. Więc się pytam o jakie oni podwyżki walczą? Może najpierw niech wypełniają swoje obowiązki, a potem walczą o przywileje. Pół godziny dzisiaj jechali, gdzie akcja działa im się prawie pod nosem. Za ten czas to tego typa mogła zabić ukraińska hołota. Mam nadzieję że mu nic nie jest, ale źle to wyglądało.
2018-11-12 00:40 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +11 Polak
Swołocz dawno ich powinni wywalić! Precz łajzy
2018-11-12 01:59 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +6 Jan
Trzeba będzie z Ukrainą zrobić porządek bo będziemy mieli tak jak Niemcy gdzie jest średnia ekipa chłopaki do roboty.
2018-11-12 20:17 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 PROTON
Cytuję Jan:
Trzeba będzie z Ukrainą zrobić porządek bo będziemy mieli tak jak Niemcy gdzie jest średnia ekipa chłopaki do roboty.

Ja już dawno mówiłem że trzeba to wytępić w zalążku. To nie pierwszy przypadek z tymi palcami i już dawno powinniśmy nauczyć patałachów kultury. To oni są U nas nie odwrotnie.
2018-11-12 21:59 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +7 X
Ja się zwyczajnie boje chodzic teraz po zmroku po mieście. Wszędzie ekipy pijanych ukraincow, najgorzej w weekendy, chodzą po 6-7 osób i zaczepiają ludzi. Są bardzo agresywni. A policji nawet nie widać nigdzie
2018-11-13 06:27 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +6 Jan
Trzeba się zorganizować w jedna sobote na poczekalni PKS i pokazać że to nasze miasto przejść się przez osiedla jako patrol obywatelski .
2018-11-13 08:55 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +7 zdziwony
a kibiców nie było przecież w programie?
2018-11-11 16:32 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież