Święto Rodziny w SOSzW w Środzie Śląskiej

piątek, 14 czerwiec 2019 14:46 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(1 głos)

,,Mamo! Tato! Nigdy nie zapomnę, jak obdarowywaliście mnie ciepłem i dobrym sercem. Właśnie nimi – dzisiaj – obdarowuję innych’’ – czyli o Święcie Rodziny w SOSzW w Środzie Śląskiej.

,,Nie ma jak u mamy cichy kąt, ciepły piec. Nie ma jak u mamy, kto nie wierzy jego rzecz’’ – takimi słowami znanej piosenki Wojciecha Młynarskiego rozpoczyna się Święto Rodziny w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Środzie Śląskiej.

Duża altana na czas występów uczniów zamienia się… w kawiarenkę. Przy kawiarnianych stolikach siedzą rodzice i zaproszeni goście. Delektują się kawą, herbatą i przepysznym ciastem własnego wypieku. Panuje miły, rodzinny nastrój, o który dbają tak naprawdę wszyscy. Klimat budują m.in. popisy aktorskie - recytatorskie, wokalne i taneczne. Jest nawet krótki film, na którym uczniowie porozumiewający się za pomocą komunikacji alternatywnej dziękują rodzicom i zapewniają o swej miłości. Nie brakuje uśmiechów i łez wzruszenia, które stanowią o sile przedstawienia. Z pewnością zostaną one w pamięci widzów na długo.

Po finałowym ,,Sto lat’’ i wspólnym tańcu oraz rozdaniu rodzicom przez dzieci własnoręcznie przygotowanych prezentów czas na wspólną zabawę.  A propozycji zabaw było naprawdę sporo - bo i warsztaty artystyczne, i zabawy z klaunem „Alutką” i zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach. Nie zabrakło też przysmaków – kiełbasek z grilla, waty cukrowej i popcornu oraz owoców i różnych słodkości. A przy rodzinnych albumach uczniów wyeksponowanych w plenerze była okazja do wspomnień i rozmów…

Organizatorzy tegorocznego Święta Rodziny składają serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu tak wspaniałej imprezy: Stowarzyszeniu Działającemu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych ,, Otwarte Serca’’, p. dyrektor Lidii Walerych, firmie Eldisy Polska Sp.z o.o, Saatbau Polska Sp. z o.o., HMT Heldener Metalltechnik Polska Sp. z o.o.

Dziękujemy też przybyłym gościom, a w szczególności Staroście Powiatu Średzkiego p. Krzysztofowi Szałankiewiczowi, przedstawicielowi burmistrza Środy Śląskiej p. Marcinowi Nowakowskiemu, prezesowi ZNP p. Janinie Mazur, ks. proboszczowi W. Pindelowi oraz przedstawicielom Warsztatów Terapii Zajęciowej, za przyjęcie zaproszenia i przeżywanie wspólnie z nami tego radosnego dnia.

Organizatorzy

Święta Rodziny w SOSzW w Środzie Śląskiej

Proponowane artykuły:

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację