Artykuły wg. daty publikacji (kalendarz).

« Styczeń 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Święto w Szkole Podstawowej w Lutyni

wtorek, 16 październik 2018 21:44 Dział: Miękinia
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dziś w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lutyni obchodzono Święto Patrona.

W związku z tą uroczystością, uczniowie wspólnie pomodlili się do św. Jana Pawła II o czuwanie nad dobrem ich szkoły. W trakcie mszy świętej przekazano dary, które zawierały znaczący przekaz. 

Po mszy, uczniowie, nauczyciele, władze gminy i zaproszeni goście przeszli pod budynek szkoły, gdzie poświęcona została tablica z imieniem patrona. Marmurową tablicę odsłonił wójt gminy Miękinia, Jan Marian Grzegorczyn.

Dalsza część uroczystości odbyła się w hali sportowej, gdzie zaproszono do obejrzenia przedstawienia teatralno - muzycznego opisującego życie Jana Pawła II. W chwilę zadumy i wzruszenia wprowadziła ulubiona pieśń polskiego papieża „Barka”, zaśpiewana przez uczniów.

Po występach głos zabrał wójt: - Witam serdecznie wszystkich gości, ogromnie się cieszę, że spotkamy się tu po raz kolejny. W związku z tym spotkaniem chciałbym wręczyć honorowe medale za zasługi przyczynienia się do wybudowania tej przepięknej, nowoczesnej i przestronnej placówki oświaty wszystkim zasłużonym.

- Witam wszystkich zaproszonych gości, grono pedagogiczne oraz was uczniowie. W pierwszej kolejności chciałam w związku z minionym Świętem Edukacji Narodowej złożyć wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracyjnym naszej szkoły wszystkiego najlepszego, wytrwałości oraz wielu sukcesów -  przywitała uczestników Jadwiga Rybacka, dyr. szkoły w Lutyni.

Nowa, bogato wyposażona placówka jest dumą całej społeczności szkolnej, która przy okazji nagrodziła wójta, wręczając mu statuetkę szkolnego Oscara, za jego zaangażowanie w budowę.  Natomiast Rada Rodziców podziękowała również pani dyrektor, wręczając jej kwiaty: – Dziękujemy za zaangażowanie i nowoczesne miejsce do nauki dla naszych dzieci.

Uroczystość zakończono słodkim poczęstunkiem.

(kb) fot. kb

Komentarze  

Permalink +1 Eve
Nowa placówka, i owszem, stary budynek jak by został, można by co było spokojnie dostosować dla potrzeb dzieci. Było by co najmniej 5 dużych pomieszczeń i klasy pierwsze były by trzy A nie dwie po 27 osób... W przedszkolu chaos jakich mało, każdy rządzi, brak dyrektora, bubel, a na jakiekolwiek pytania nikt nie zna odpowiedzi... I jeszcze Pani dyrektor która od momentu nowej placówki zmieniła się bardzo.
2018-10-17 09:35 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież