Święto Wojska Polskiego (transmisja wideo / zdjęcia)

środa, 15 sierpień 2018 23:28 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Także w Środzie Śląskiej odbyły się dziś uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego, które rozpoczęły się mszą św. w intencji Obrońców Ojczyzny w kościele p.w. św. Andrzeja Apostoła.

Oficjalne uroczystości przygotowano w centrum miasta. Były okolicznościowe przemówienia i złożenie wspólnego wieńca pod pomnikiem Pamięci Żołnierzy Polskich, a także występ Średzkiej Orkiestry Dętej.

Po tej części programu, organizatorzy - burmistrz Środy Śl. i przewodniczący Rady Miejskiej, zaprosili uczestników do Domu Kultury na żołnierski poczęstunek oraz projekcję filmu "Wyklęty".

Uroczystość uświetniło dowództwo 10. Wrocławskiego Pułku Dowodzenia. Do ok. godziny 20:00 na średzkim rynku prezentowany był sprzęt wojskowy.

Transmisję przygotowali: Wiktor Kalita, Tadeusz Ostropolski, Bogdan Sziwa i Dariusz Dziadosz.

(red) fot. Michał Witkowski

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany środa, 15 sierpień 2018 23:41

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież