Szkolenie radnych i sołtysów z gminy Środa Śląska

czwartek, 14 luty 2019 13:18 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W Szczepanowie 9 lutego odbyło się szkolenie radnych i sołtysów z gminy Środa Śląska. 2,5 godzinna sesja szkoleniowa odbyła się w tamtejszej Szkole Podstawowej, zaś spotkanie podsumowujące w LCAW w Szczepanowie.

Panie i panów radnych w zakresie podstawowych praw, obowiązków i ochrony funkcji przeszkolił dr Cezary Kociński, specjalista od prawa samorządowego. Przekazał im także wiedzę na temat roli rady gminy w planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz zapoznał radnych z  zasadami tworzenia aktów prawa miejscowego.

Sołtysi zostali przeszkoleni przez trzech prelegentów: Pawła Tomczaka – Dyrektora Związku Gmin Wiejskich RP z Poznania oraz Sylwię Górę i Dyrektora Domu Kultury w Środzie Śląskiej Grzegorza Ptaszyńskiego. Zarówno nowo wybrani, jak i piastujący stanowisko sołtysa kolejną kadencję mieli okazję z pomocą specjalisty ds. rozwoju obszarów wiejskich zapoznać się z zasadami funkcjonowania funduszu sołeckiego oraz form wsparcia państwa dla tworzenia i funkcjonowania Kół Gospodyń Wiejskich.

Na temat ochrony danych osobowych w pracy sołtysa opowiedziała Sylwia Góra, pracownik Urzędu Miejskiego, a dokładniej Inspektor Ochrony Danych odpowiedzialna za kwestię RODO. Dyrektor DK w Środzie Śląskiej Grzegorz Ptaszyński omówił zasady udostępniania świetlic wiejskich przez Dom Kultury.

(um)

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany czwartek, 14 luty 2019 13:20

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację