Tadeusz Samborski honorowym obywatelem Malczyc i Gminy Malczyce

niedziela, 29 wrzesień 2019 15:47 Dział: Malczyce
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

24 sierpnia podczas sesji Rady Gminy Malczyce dr Tadeuszowi Samborskiemu oficjalnie wręczone zostało najwyższe gminne odznaczenie Honorowego Obywatela Malczyc i Gminy Malczyce przez przedstawicieli władz gminy Malczyce – wójta Piotra Frankowskiego oraz przewodniczącą Rady Gminy Monikę Olchawy.

Rada Gminy Malczyce stosowną uchwałę podjęła w kwietniu 2018 r. - Bardzo dziękuję za to niezwykłe wyróżnienie. Malczyce zyskały szermierza walczącego o miejscowość i o jej mieszkańców. Traktuję to jako zaszczyt, ale też jako zobowiązanie - mówił  wzruszony dr Tadeusz Samborski.

Dr Tadeusz Samborski od lat jest zaangażowany w to, co dzieje się w gminie Malczyce. Z jego inicjatywy nadano imię Władysława Stanisława Reymonta Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Malczycach. Podsumowując wieloletnią współpracę z władzami i gminnymi jednostkami wręczył upominki: wójtowi Piotrowi Frankowskiemu orła piastowskiego, jako symbol władzy samorządowej, rycinę na ręce Rady Gminy Malczyce, przedstawiciel Stowarzyszenia Sympatyków Malczyc i Okolic otrzymał obraz przedstawiający ulicę Ormiańską we Lwowie, natomiast Gminny Ośrodek Kultury w Malczycach otrzymał książkę z pejzażami W. Reymonta.

Tego dnia podziękowanie za ciężką pracę włożoną w organizację Dożynek Gminnych w Wilczkowie oraz zaangażowanie odebrała również Katarzyna Obłońska – sołtys wsi Wilczków.

(gmal) / fot. ug

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację