Taneczna sobota w Środzie Śląskiej (foto. i wideo)

czwartek, 11 kwiecień 2019 21:45 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Kilkuset uczestników, wspaniała atmosfera i niemal cały dzień tanecznych popisów. To był wyjątkowy dzień dla miłośników tańca.

W minioną sobotę (6 kwietnia), w sali przy Powiatowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Środzie Śląskiej odbył się I Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego o Puchar Starosty Średzkiego. Organizatorami byli - Szkoła Tańca z Wrocławia, prezes Polskiego Związku Tańca Nowoczesnego Zbigniew Zasada i Starostwo Powiatowe w Środzie Śląskiej. 

- Takich konkursów średnio w roku organizuję 15, bywam na imprezach na całym świecie. W Środzie Śląskiej na przełomie lat 1974/75 prowadziłem zajęcia w sali sportowej. Miasto odwiedzałem często. W zeszłym roku spotkaliśmy się z byłym starostą Sebastianem Burdzym i padła propozycja organizacji w tym mieście ogólnopolskiego turnieju - stwierdził prezes Zbigniew Zasada. - Dobra atmosfera oraz współpraca ze starostwem podczas organizacji tej imprezy, przyczyniły się do stworzenia wydarzenia na wysokim poziomie, o czym świadczy ilość przyjętych zaproszeń. Ludzie wiedzą, że ta impreza będzie dobra i warto tu być – podkreślał w rozmowie z nami prezes Polskiego Związku Tańca Nowoczesnego.

Udział w turnieju wzięło 500 uczestników z 24 miast. – Na scenie swoje umiejętności przedstawiły  także grupy ze Środy Śląskiej m.in. Bans Dance, Mini Bansy, przedszkolaki z Entliczka, Ladies, ale również uczestnicy, którzy przybyli do nas m.in. ze Szczecina, Rumii, Kielc, Łodzi, Oleśnicy i Poznania - informował wicestarosta Sebastian Burdzy.

Dlaczego Środa Śląska?

- Środa Śląska jest bardzo sympatycznym, miłym miastem mającym duży potencjał. Stwierdziliśmy, że warto tu jako Polski Związek Tańca zagościć i również pokazać, w jaki sposób można organizować imprezy na najwyższym poziomie – wyjaśnił Zbigniew Zasada.

"Ruch dorosłych" czyli Ladies

Na parkiecie zaprezentowały się dzieci, młodzież i dorośli. Co sądzi prezes PZTN o tzw. "ruchu dorosłych?"

- Są to osoby, które mają 30 lat i więcej. Dużo ludzi tańczy, kiedy już wychowa dzieci i szuka bytu, którego wcześniej nie mogli zrealizować, jednym z nich jest właśnie taniec. Ludzie zaczynają tańczyć, bawić się i traktować to jako hobby. Poziom tańca w grupach dorosłych jest coraz wyższy i mogę powiedzieć, obserwując ten ruch na świecie, że na pewno będzie się dynamicznie rozwijał - skomentował występ średzkiej grupy Ladies ze Środy Śląskiej prezes Polskiego Związku Tańca Nowoczesnego.

To było niewątpliwie pełne wrażeń i emocji wydarzenie, które wielu mieszkańców zapamięta na długo, a mnóstwo pozytywnych opinii przemawia za tym, żeby za rok odbyła się kolejna taka impreza.

(kb) / fot. Gazeta Roland, Powiat Średzki

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację