Targi Pracy ze średzką policją

poniedziałek, 17 wrzesień 2018 13:50
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

19 września w godz. godz.: 10:00-13:00 w sali sportowej przy Powiatowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Środzie Śląskiej odbędą się kolejne Targi Pracy.

Wrześniowa edycja targów będzie miała nieco inną formułę i odbędzie się pod hasłem "ZAWODOWY ZAWRÓT GŁOWY". Komenda Powiatowa Policji w Środzie Śląskiej przygotowała wyjątkowe stoisko, przy którym osoby zainteresowane służbą z pewnością znajdą coś dla siebie.

Tradycją już stał się udział Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej w Powiatowych Targach Pracy, organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy. Taka forma prezentowania ofert zatrudnienia to doskonała okazja do bezpośredniego kontaktu z osobami poszukującymi zatrudnienia, a także do tego, aby obok lokalnych pracodawców, prezentować i promować zawód policjanta.

Osoby zainteresowane będą mogły uzyskać informacje dotyczące pracy w średzkiej Policji, procesu rekrutacji, szkolenia oraz codziennej praca funkcjonariusza. Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej podpowiedzą, jakie dokumenty należy przygotować oraz przybliżą poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego do służby w Policji. Obok możliwości otrzymania ulotki informacyjnej oraz stosownego formularza, osoby zainteresowane będą mogły obejrzeć film promujący zawód policjanta oraz przedstawiający jeden z etapów procesu rekrutacji, a mianowicie test sprawności fizycznej.

W tym roku Targi Pracy przybiorą nieco inną formułę. Dla odwiedzających stanowisko Komendy Powiatowej Policji średzcy policjanci przygotowali kilka niespodzianek.

Warto złożyć dokumenty już dziś, bowiem Komendant Główny Policji jeszcze w 2018 roku wyznaczył terminy przyjęć do służby w Policji.

Na garnizon dolnośląski przydzielono n/w terminy i ilości wakatów:

- 24 września 2018 r.  - 80 osób

- 27 grudnia 2018 r.   - 100 osób

Przypomnijmy:

SŁUŻBĘ W POLICJI MOŻE PEŁNIĆ:

 • Obywatel polski o nieposzlakowanej opinii;
 • który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe;
 • korzystający w pełni z praw publicznych;
 • posiadający co najmniej średnie wykształcenie;
 • posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować;
 • dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych;

Ponadto mężczyźni powinni posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej;

Osoby zainteresowane podjęciem służby w Policji powinny osobiście złożyć dokumenty w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w  Środzie Śląskiej mieszczącej się przy ul. Św. Andrzeja 2, w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00.

Dokumenty można również składać w punkcie obsługi interesantów w holu głównym Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, wejście od ul. Podwale 31/33.

WYMAGANE DOKUMENTY:

 • Podanie o przyjęcie do służby w Policji;
 • Wypełniony kwestionariusz osobowy (część A i B);
 • Dokumenty potwierdzające posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe (kserokopie – oryginały dokumentów do wglądu), w przypadku wystawienia tych dokumentów w językach obcych – ich tłumaczenie;
 • Kserokopie świadectw pracy lub służby z poprzednich miejsc pracy lub służby (oryginały dokumentów do wglądu), jeżeli wcześniej kandydat do służby pozostawał w stosunku pracy lub służbie;
 • Książeczka wojskowa, jeżeli kandydat do służby jest objęty ewidencją wojskową.

UWAGA: Kandydaci do służby w Policji, zgłaszający się z wyżej wymienionymi dokumentami, powinni legitymować się dokumentem potwierdzającym tożsamość

Formularze kwestionariusza osobowego można pobrać zarówno w Komendzie Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej, jak i w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Wymieniony formularz dostępny jest także na stronie internetowej Komendy Głównej Policji oraz na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

PREFEROWANI BĘDĄ KANDYDACI DO SŁUŻBY W POLICJI POSIADAJĄCY:

 • wykształcenie wyższe magisterskie lub równorzędne, a w szczególności o kierunku: prawo, administracja, ekonomia, bezpieczeństwo narodowe lub bezpieczeństwo wewnętrzne;
 • Wykształcenie wyższe licencjackie, inżynierskie;
 • Tytuł ratownika albo ratownika medycznego;
 • Uprawnienia instruktora sportów walki, strzelectwa sportowego, ratownictwa wodnego, nurkowania oraz sportów motorowodnych;
 • Uprawnienia ratownika wodnego, uprawnień w dziedzinie nurkowania wydanych przez licencjonowaną - organizację nurkową działającą na terenie Polski oraz uprawnień do prowadzenia łodzi motorowej;
 • Prawo jazdy kategorii „A” lub „C”.

Podstawę prawną procedury kwalifikacyjnej stanowi rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 18 kwietnia 2012 r. w sprawie postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji (Dz. U. z 2012 r. poz. 432).

REKRUTACJA DO SŁUŻBY W POLICJI ODBYWA SIĘ W SPOSÓB CIĄGŁY- dokumenty można składać w dowolnym terminie. Złożone dokumenty nie będą odsyłane.

Kontakt: Komenda Powiatowa Policji w Środzie Śląskiej

Św. Andrzeja 2

55-300 Środa Śląska

tel. 71/ 396-75-09, 71/396-75-00

KGP: Aktualnie obowiązujące zasady doboru do służby w Policji

asp. sztab. Marta Stefanowska

KPP w Środzie Śląskiej

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 17 wrzesień 2018 13:53

Komentarze  

Permalink +1 mo
jeszcze tak często policja nie informowała o naborach .co to nie ma chętnych ??
2018-09-17 18:34 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież