Termomodernizacja budynku średzkiego starostwa

sobota, 21 lipiec 2018 12:23
Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Trwają prace związane z termomodernizacją budynku Starostwa Powiatowego w Środzie Śląskiej. Ostateczny efekt zobaczymy pod koniec lipca.

Inwestycja jest częścią projektu mającego na celu ochronę powietrza w regionie oraz poprawę efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej. W tej chwili trwa ocieplenie budynku tynkiem ciepłochronnym. Aby poprawić estetykę budynku i wrócić do jego historycznego charakteru zdemontowano wideobaner z zachodniej ściany budynku.

Elewacja, to nie jedyne zadanie z ramach projektu. W budynku trwają intensywne prace związane z wymianą instalacji c.o. oraz montażem klimatyzacji. Już wymieniono ponad 1100 tradycyjnych opraw oświetleniowych na oświetlenie LED.

W marcu rozpoczęły pracę panele fotowoltaicznych zamontowane na dachu starostwa. Do końca czerwca wyprodukowały one energię słoneczną o wartości ponad 9000 kWh, co przy średniej cenie składowej na poziomie 55 groszy daje wartość 4 950 złotych! 

Projekt zakłada, że rocznie panele wyprodukują ponad 35 000 kWH, co całkowicie zaspokoi  zapotrzebowanie urzędu na energię elektryczną.

Całkowita wartość projektu to  2 614 981 zł, kwota dofinansowania: 1 511 803 zł.

(rfp) fot. www.roland-gazeta.pl

 

Projekt pn. „Termomodernizacja i poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Powiatu Średzkiego – Starostwo Powiatowe i Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza typu Socjalizacyjnego w Środzie Śląskiej” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014–2020

 

Ostatnio zmieniany sobota, 21 lipiec 2018 12:28

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież